Rozhovor s kadeřníky Honzou Florianem a Mirkem Popprem o nové kolekci podzim-zima 2012/13 s názvem NORDIC

/ Redakce

Jan Florian je majitelem salonu Florian a Mirek Popper majitelem salonu Black and White. Společně vytvořili novou vlasovou kolekci s názvem NORDIC.

Odkud jsi a proč vlastně děláš kadeřníka?

Honza: Pocházím z Řevnic, z kadeřnické rodiny – moje máma je kadeřnice a i můj dědeček byl kadeřník.

Mirek: Já pocházím z Roudnice nad Labem, která leží nedaleko Hory Říp. Zde jsem se po dlouholeté praxi v Praze rozhodl založit svůj vlastní kadeřnický salón Studio Black & White. Jsem rád v prostředí, které je mi známé, a rád pracuji s lidmi, kteří v Roudnici jsou. Pro další a nové nápady dojíždím do jiných měst, u nás i v zahraničí.

Kdo je tvůj klient, kdo jsou ti, kteří se k tobě pravidelně vrací?

Honza: Můj klient je každý, o koho zrovna pečuji na křesle a také ti, co ke mně chodí pravidelně, protože mě určitě rádi vidí opakovaně a můj servis stále chtějí.

Mirek: Moje klientela se  skládá hlavně z žen. Salón navštěvují pravidelně zákazníci především z důvodu spokojenosti s mou prací. Jde o zákaznice, které si chtějí nejen odpočinout, ale vyžadují nové a precizní střihy, které vydrží a jsou snadno upravitelné. Má klientela je tou náročnější v Roudnici.

Školíš pro Redken?

Honza: Ano školím pro Redken a to upřímě rád.

Mirek: Ano, má spolupráce s Redkenem začala v lednu 2010.

A co vlastně školíš? 

Honza: Školím střih a stylingovou úpravu po střihu. No a také účesy na různé, nejčastěji slavnostní příležitosti.

Mirek: Školení pod mým vedením se zabývá střihem a stylingem.

Co pro Tebe školení představuje?

Honza: Školím, protože je to motivační a představuje to pro mně další krok vpřed na mé kadeřnické cestě. Školení je velmi inspirativní a obohacující a to jak pro školitele, tak pro školeného.  Musíme se pořád učit a hlavně umět nabourat rutinu, což boužel umí málo lidí. Školím, protože jsem rád mezi lidmi ze svého oboru a předávám si s nimi cenné zkušenosti. Pocit po školení a vůbec celý jeho průběh. Je to podobné jako s klientem. Je super vidět člověka, který je spokojený, když od vás odchází. Prostě děláme lidi šťastnějšími. A co nejvíce – klienti vidí okamžitě, za co platí..!!! J

Mirek: Tato spolupráce mě naplňuje ve všech směrech a zároveň obohacuje o mnohé zkušenosti, které uplatním v každodenní  praxi v salónu. Baví mne pracovat s lidmi, kteří jsou součástí teamu Redken. Posouvá mne to a často dodává do mé práce spoustu zajímavých dnů.

Od čeho jste se odráželi, když jste začali připravovat focení vaší kolekce?

Honza: Když jsme začali focení, tak se hlavně celý tým sešel. Každý ukázal, co se mu líbi a začali jsme vše dávat dohromady – modelky, typ fotografie, různé efekty jako například black and white. Hlavně to bylo o kombinaci s Mirkem-s tím, že Mirek dělá střih a já barvu.

Mirek:  V první řadě jsme chtěli vytvořit s mým kolegou výjimečnou kolekci fotografií. Mělo to být pro nás nové, jiné a možná i testovací. Pracovali jsme na podobné věci poprvé společně a troufám si říct, že to bylo zajímavé a dost nás to posunulo.

Věděli jste předem, jak vše bude vypadat?

Honza: Nejdřív jsme s fotografem vybrali modelky a atmosféru severskou něco jako norky/švédky, jakási pouliční free móda. Odtud i název „NORDIC“A pak jsme začali získávat představu, jak to bude vypadat.
Mirek: Nevěděli. J Měli jsme vizi, jak by fotografie měly vypadat a na co by měly klást důraz. Chtěli jsme čistou práci, která bude jiná a ukáže, jak to myslíme.

Kdo a jaké trendy jsou to co vás pohání a inspiruje?
Honza: Mě pohání to, že jak jsem v jednom bodě, tak umírám…musím hledat, zkoušet stále nové. Stereotyp se u mě rovná smrt. Co se týče trendů, mám rád všechno od punku po hollywood a hlavně mě baví lidi, párty, knihy…A taky to, že mě občas přijde, že člověk vůbec nic neumí!
Mirek: Pohání mě především moje klientela, která vyžaduje nejnovější trendy a inspirací jsou pro mě vzdělávací stáže v zahraničí ve spolupráci s Redkenem. Zároveň mě to nesmírně baví a posouvá o krok dále ve vytváření  nových  trendů…

Co myslíte, že je největší brzda a problém kadeřníků?

Honza: Brzda jsou peníze a taky myslet si o sobě že jsem už machr! Peníze, protože kadeřníci s nimi přijdou každý den do styku a začnou mít velké oči. Řeknou si, že vydělat víc není žádný problém a pak to začne být tak, že stříhají pro  peníze a pro ego a ne pro zkutečné naplnění. Kadeřníci málo investují do školení, či už v Redken akademii nebo v jiných akademiích, nekupují si knížky nebo dvd, nejezdí na školení do zahraničí atd. A přitom vás mohu ujistit, že se vám opravdu každá investice do školení 2krát vrátí! OPRAVDU!!!
Mirek:
Největší brzdou podle mého názoru je všední rutina. Je dobré i prospěšné se neustále inspirovat  a vzdělávat se. Někdy také přílišná chvála a nedostatek sebekritiky.

A teď otázka na Honzu: Kdo je Míra..? Přibliž nám ho…

Honza: Míra je kluk, co vypadá jako HARIBO! J Je to můj velký kamarád, ale hlavně výborný kadeřník a neméně výborný školitel, který umí velice precizně školit střihy. Jeho jednoduchost a připravenost ve střihu je perfektní. Bere to absolutně zodpovedně. Je velice sdílný a otevřený, přijme a předá vše co opravdu umí. Je zkrátka výborný!

A teď ty Míra: Kdo je Honza..? Přibliž nám ho…

Mirek: Honza je úspěšný kadeřník a zároveň  majitele prosperujícího salonu v Praze  . Podle mého názoru k jeho hlavním přednostem patří kreativita a důraz na detail kompletního díla ….Honza je prostě Honza…kdo nezná nepochopí. Baví nás J

Proč spolu pracujete?
Honza: Protože jedeme na jedné vlně, umíme si předávat věci navzájem, inspirujeme se a perfektně doplňujeme. Já jsem zcela jiný než Míra, což je v tomto případě zcela zajimavé pro lidi. Jinak máme podobnou vizi na celkový finish a neméně podobný přístup. Máme stejné základy. Já barvím Mírovi do střihu, což je perfektní a inspirujicí.
Mirek: S Honzou jsme začli spolupracovat díky Redkenu a často se ve spoustě věcí doplňujeme, každý má něco co tomu druhému může scházet.

Čím by jste se chtěli pochlubit?
Honza: Pochlubit se je těžké…samochválu nemám rád. Ale něco by tam bylo – salon a hlavně lidé, kteří tam pracují, na ty jsem opravdu pyšný.

Mirek: Tolik stran tu nemáme J. Minulý týden jsem např. dost zakopl  na chodníku a málem si zlámal obě ruce. No…a nezlámal.

 

0 Comments

    Leave a Comment