Co jste si od výhry v soutěži sliboval?
Na této soutěži mě nejvíce baví, že vás přiměje vytvořit autorskou kolekci. To jestli bude úspěšná, je věc názoru několikačlenné poroty. V tomto případě je pro mě úspěch už nominace a poté už je to ve hvězdách a člověk může být jen příjemně překvapený.
R44A3262_1
Jak se vaše cesta ubírala dále po výhře? Změnil se Váš život?
Nikdy jsem nestál o to, aby se výhrou v Czech and Slovak Hairdressing Awards nějak výrazně měnil. Samozřejmě mě to přineslo neskutečné množství příležitostí – pracovat na skvělých projektech, rapidnější nárůst  zájmu klientů, ale i jejich nesmírná radost z výhry. Větší zodpovědnost a nároky na mě samotného a za to jsem strašně rád. V rozhovorech hned po vyhlášení jsem tvrdil – hlavně se z toho člověk nesmí zbláznit, což můžu říct, že se nestalo.
screenshot2014-06-05at212741
Kategorie pánský účes se pro vás ukázal jako vítězný. Kde hledáte inspiraci?
U kolekce, kterou jsem prezentoval pro Czech and Slovak Hairdressing Awards, jsem se inspiroval hlavně svými kamarády. Co se týče inspirace obecně mě baví Velká Británie od stylu oblékaní až po zábavu.Snil jste o povolání kadeřníka? Kdy jste se pro toto povolání rozhodl?
Po devíti letech nespokojené práce v truhlářství jsem se nechal inspirovat svojí přítelkyní, která tehdy kadeřnici dělala. Z nenadání jsem si uvědomil, že práce kadeřníka by mě neskutečně bavila. Poté si stačilo zajistit tříměsíční kurz a od té doby stříhám a barvím.

Co děláte v současné době?
V současné době jsem čerstvě v týmu Red salonu. Připravuji kolekci pro aktuální ročník soutěze Kadeřník roku a zároveň vymyšlím vlasovou show na závěrečný galavečer.

Jak vnímáte soutěž nyní?
Stále ji vnímám jako skvělou příležitost tvořit a popravdě se vždy těším na práce kolegů kadeřníků.

Myslíte, že slovenští a čeští kadeřníci se vyrovnají těm zahraničním?
Podle mě jsou srovnatelní s kadeřníky z ostatních zemí. Inspirují se jako mnozí ve světě, ale i sami od sebe, což jejich práci a tvorbu značně zasahuje.

46505
Doporučil byste něco kadeřníkům, kteří se do soutěže hlásí?
Pokud mají nápad a možnost kolekci nafotit – doporučuji jít do toho a k tomu jim přeji hodně štěstí a kdo ví – třeba se v uvidíme na galavečeru při vyhlášení vítězů.
Zdroj: Foto archiv H. Balcařík