Kate Moss

To, že se britská supermodelka, jejíž kariéra nabrala na obrátkách zejména v 90. letech, vydala na cestu podnikání, bylo poměrně překvapivé. Ani ne tak proto, že by neměla pro podnikání buňky, ale spíše kvůli tomu, že se několik let vyhýbala sociálním sítím a není na nich příliš aktivní. Kate Moss se stále věnuje modelingu a je tak logické, že této oblasti se drží i ve svém podnikání. Navrhla kolekce pro Topshop, kabelky a doplňky pro Carphone a také píše do britské Vogue. Tím ale její činnost rozhodně nekončí! Před rokem založila talentovou agenturu (a konečně si také založila i Instagram!), jejímž cílem je vyhledávat nové hvězdy napříč různými obory. Třiačtyřicetiletá podnikatelka byla k založení agentury inspirována filmem Gia, v němž Fay Dunaway ztvárnila agentku supermodelky Giy Marie Carangi, kterou hrála Angelina Jolie.

Karlie Kloss

Americké topmodelce je teprve 25 let a už má za sebou několik podnikatelských záměrů. Podnikavá dívka například vytvořila řadu zdravých cookies či džíny pro vysoké ženy. Téměř 190 cm vysoká diva moc dobře ví, že pro své dlouhé nohy shání džíny jen s obtíží. Založila také společnost Kode With Klossy. To, čím se společnost zabývá, vás opravdu překvapí! Mladým dívkám poskytuje trénink v programování a kódování a připravuje je tak ke studiu technických oborů. Karlie je sama milovnicí kódování. No řekněte sami – odhadli byste na to tuto krásku s polskými, německými a dánskými kořeny? V podnikání se nechá vést instinkty, které ji zatím nikdy nezklamaly. Předpovídáme, že ty největší obchodní úspěchy ji teprve ještě čekají. A my se na ně opravdu těšíme!

Alexa Chung

Třiatřicetiletá modelka se po vydání několika knih o módě a stylu rozhodla pro založení vlastní značky. Vzhledem k tomu, že Alexa patří již několik let mezi největší módní influencery, jednalo se o logický krok s velkým potenciálem. Jako první uvedla kolekci Pre-Fall ALEXACHUNG 2017-18. A nezklamala! Po mole se proháněly stylové “kopie” Alexy a prezentovaly ty nejikoničtější kousky z jejího šatníku, které naprosto milujeme. Ležérní košile, svetry kolem krku, džíny v aktuálním volném střihu v ankle lengths, romantické květované šaty s volány, džínové sukně či mikiny s originálními potisky. Do byznysu vykročila jednoznačně pravou nohou!

Gisele Bündchen

Brazilská topmodelka začala na modelkovský “důchod” myslet opravdu hodně brzy. Sedmatřicetiletá kráska se zaměřila na to, čemu opravdu nejlépe rozumí: své rodné Brazílii. Vlastní zde luxusní hotel a spolupracuje také s výrobcem brazilských žabek Ipanama, které v prodeji dokonce přeskočily tradiční flip-flopy Havaianas. Jak to všechno tato kráska s péčí o dvě děti jenom stíhá?

Cindy Crawford

Nestárnoucí topmodelka začala s podnikáním ještě v 90. letech, kdy po vzoru Jane Fondy natáčela cvičící videa. A ta byla mimořádně úspěšná! Kdo by totiž nechtěl vypadat jako tato topmodelka? Její podnikatelská dráha dnes čile pokračuje, představila několik kosmetických produktů, zahájila prodej doplňků do domácnosti Cindy Crawford Home Collection, navrhovala také doplňky pro prodejce nábytku J.C. Penney a Raymore & Flanagan.

Miranda Kerr

Kdo z nás by nechtěl mít stejně zářivou pleť jako Miranda Kerr? Čtyřiatřicetiletá Australanka je tvůrkyní organické kosmetiky Kora Organics. Značka se zaměřuje na použití přírodních složek, jako je například růžový olej či heřmánek, a je světovým bestsellerem.

Elle Macpherson

Kosmetickou cestou se vydala také další Australanka, dnes třiapadesátiletá Elle Macpherson. Ta byla na sklonku osmdesátých let dokonce přezdívána “The Body”. A tuto svoji přezdívku později uplatnila i pro řadu videí a produktů péče o pleť. Dnes je její podnikání spojeno především se značkou spodního prádlo Elle Macpherson Intimates, které v Británii a Austrálii patří dokonce k těm nejprodávanějším.