Zatímco před pár lety slavilo velký návrat barevné tetování a konkrétní předlohy, kdy nejedno předloktí zdobila například Marilyn Monroe, dnes se milovníci zdobení těla vrací spíše k jednoduchosti. Figurativní ztvárnění a barevně bouřlivé abstrakce, které následovaly, vystřídaly elementární motivy provedené tenkou linkou v tmavě modré či popelavé barvě. Podívejte se na ta nejslavnější potetovaná těla!

Rihanna – mistryně tetování

Oblíbenou zpěvačku si bez tetování snad nedokážeme ani představit. Důkazem, že je umí správně nakombinovat, aby doplňovala její osobnost a nebyla dominantní, je, že vás nejspíš bude šokovat číslo 30. Téměř tolik tetování tato kráska původem z Barbadosu totiž na svém těle má! Na jejích nártech najdete hudební noty či žraloka, za uchem má vytetováno své znamení (Ryby), ke kterému se hrdě hlásí, v uchu hvězdu, lebku na kotníku, “LOVE” na prstu, římské číslice na hrudi, galaxii hvězd kopírující páteř či nápis připomínající naše rčení Chybami se člověk učí – “Never a failure Always a lesson”, který má umístěný pod klíční kostí. Její pravou ruku pak zdobí ornamenty připomínající tradiční malbu hennou. Rihanna se v tetování zkrátka vyzná!

Lily Collins věří na lásku

Lásku svým tělem vzývá také brunetka s charakteristickým hustým obočím Lily Collins. Na zádech má horizontálně vyvedený nápis “Love Always and Forever”. Že by jí k tomu inspiroval romantický film S láskou, Rosie, kde se se Samem Clafinem neustále míjí až se nakonec dají konečně dohromady? Také jste jim tak drželi palce? Pod toto tetování Lily nedávno připojila vílu sedící na květině. Mezi další tetování této osmadvacetileté herečky patří například koruna a křídla na zápěstí či růže obkreslující její nárt. Květinu doprovází nápis “The nature of this flower is to bloom”. Že by k lásce k tetování přišla v hudební branži, z níž pochází její otec? Každopádně je jasné, že u těchto malůvek mladá Britka rozhodně neskončila. Před nedávnem na svém Instragramu sdílela fotografii svého zápěstí a zápěstí režisérky Marti Noxon, v jejímž filmu To the Bone Lily hraje dívku bojující s anorexií. S režisérkou ji pojí nejen velké přátelství, ale také tetování s iniciály LJ.

Jaime King zvěčnila jména svých synů

Americké zlatíčko Jaime se pyšní více než deseti tetováními. Všechny jsou však spíše drobné a převažují symboly. Za uchem má půlměsíc následovaný svislými ornamenty, na zádech jí nechybí ani často vyhledávaný symbol hvězdy. Na zápěstí má vytetovaný symbol pikových karet. Nás baví i to, jak si pohrála se svým příjmením – velkými písmeny má slovo “KING” vytetované pod krkem na zádech. Na paži má také romanticky se vlnící růži. Prim ale hrají krátké nápisy a hesla, kterými se hlásí ke své mateřské roli. Osmatřicetitelá blond diva je matkou dvou chlapců, jejichž jména si nechala zvěčnit na prstech.

Dakota Johnson vyzývá k lásce a akci

Anastasie z filmového zpracování bestselleru Padesát odstínů šedi rozhodně ve skutečnosti není žádným neviňátkem, alespoň tedy co se tetování týká! Na vnitřní straně paže má například historickým písmem vyveden latinský nápis “Acta non Verba” (Činy místo slov). Nápis má i na krku (“Amor”). Malé tetování má také za pravým uchem či na nártu. Nám se ale nejvíce líbí její nejnovější přírůstek, a sice něžní ptáčci usazení na pravé lopatce. Jak by se toto tetování asi líbilo Christianovi Greyovi?

Cara Delevingne: Made in England

Mezi rekordmanky v počtu tetování patří také britská supermodelka, která je aktuálně pod drobnohledem zejména kvůli svým odvážným vlasovým transformacím. Cara se nedrží zpátky ani co se týká tetování, má jich něco přes dvacet. Vzadu na krku má velmi vtipně vytetované oči a pobavil nás také nápis “Made in England” na chodidlu. Na hřbetu pravé ruky má vytetované své iniciály. Potetované má dokonce i ucho, které zdobí motiv diamantu a hvězdiček. A po ruce se jí vlní had.

Another of my favourite shots from my @glamourmag piece. You can read it now – Link in my bio

Příspěvek sdílený Cara Delevingne (@caradelevingne),

Lena Dunham miluje své tetování i své tělo

O autorce seriálu Girls jsme nedávno informovali jako o ženě, která se za své křivky rozhodně nestydí, ale navíc za ně ještě bojuje. Talentovanou Lenu prostě nejde nezbožňovat! Stejně tak jako její tetování, které se jí linou po celém těle a jímž vyhledává i poměrně neobvyklá místa. Nás zaujal motiv šperků zavěšených pod jejími prsy, který ukázala na svém Instagramu. Lena je i milovnice figurek – na břichu se jí prohání skejťák, na bedrech má i vlastní karikaturu – běžící dívku. A na zádech má vytetovaný dům.

really did wake up like this #sinead #cranberries #kathyacker #my6thgradehistoryteacherlaurie

Příspěvek sdílený Lena Dunham (@lenadunham),

Angelina Jolie

Je vzorem tak trochu pro všechny. A proč by také ne? Silná osobnost, matka šesti dětí a kromě herečky i čím dál tím více uznávaná režisérka. Angelina je také velká influencerka co se týká tetování. Kdybychom měli jmenovat všechna její tetování, vystačilo by to na samostatný článek. My jsme se ale zhlédli v tom, které snad nejvíce vystihuje osobnost této jedinečné ženy – nápis “Know your Rights” vytetovaný na zádech. Slova čerpají také z písně její oblíbené punkové kapely The Clash. Ostatní Angelinina tetování odkazují k jejímu kosmopolitnímu duchu. Najdete zde kousek z buddhistické reinkarnace či orientálního tygra. Na pažích vám jistě neunikly souřadnice – jedná se o místa narození jejích dětí.