Křehký Mikulov 2015 již tento pátek a sobotu

/ Redakce

Pátý ročník festivalu Křehký Mikulov představí opět vedle novinek Křehký také celou řadu hostů, výstav a doprovodných akcí.

Nezmeškejte výstavy Jakuba Berdycha, mischer’traxler, Daniela Piršče, Sandera Wassinka a novodobé habánské keramiky z dílny Karla Hanáka. Nebudou chybět premiéry novinek Křehký od Michala Bačáka, Lucie Koldové, Tomáše Krále, Olgoj Chorchoj a Milana Pekaře ve speciálních instalacích. Stanete se svědky konfrontace současného designu a historických kusů ve stálé expozici Moravské galerie. Vše se bude odehrávat v historických sálech mikulovského zámku, včetně slavné knihovny.

viz

Dále se můžete těšit na osobní setkání, sběratelé, designéry, galeristy. Festival nabídne ale mnohem více, tanec, ochutnávku specialit uznávaného šéfkuchaře Marcela Ihnačáka, soukromou prohlídku lednického zámku, víno Sonberk, různé výlety. Záštitu nad festivalem, který na mikulovském zámku pořádá Křehký společně s Regionálním muzeem v Mikulově, převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek.

??????????????????????????????????

Program:

Pátek 29. 5. 2015
19.00 otevření výstav, maškarní bál

Sobota 30. 5. 2015
10.00 -12.00 Brunch (Salla Terena, Zámek Mikulov)
12.00 – 13.30 Autorské představení výstav (Salla Terena, Zámek Mikulov)
13.00 – 18.00 Setkání s autory v expozicích, zámecký pop-up shop (Zámek Mikulov)
17.45 Odjezd na zámek Lednice od kašny / Depart for Lednice Chateau (náměstí Mikulov)
18.00 – 22.00 večerní prohlídka zámku, grilování s Marcelem Ihnačákem u Minaretu, lampionový průvod (Zámek Lednice), akce je pouze na pozvánky

Foto: Křehký