Osvěžující babí léto

/ Redakce

Prázdniny pomalu končí, ale letní atmosféru si můžete prodloužit. Nabízíme několik tipů na zajímavé zážitky i osvěžení, které potěší nejen vaši duši.

Není nad dlouhé teplé letní večery. Bohužel nic netrvá věčně, a tak je pomalu ale jistě léto za námi. Jeho příjemnou atmosféru si můžete připomenout například osvěžujícími drinky i nevšedním zážitkem v pražském letním kině.

Bubbletea je fenomén, o kterém jsme už několikrát psali a který pohltil i nás v redakci. A tak prostě musíme doporučit jejich limitovanou letní edici s příchutí jahod, citrusů, máty a jasmínu, kterou můžete ochutnat ještě tento víkend. Novinky jsou variací na tolik oblíbené letní mojito v nealkoholické verzi. Festival Kumqat Mojito spojuje citrusové tóny exotického „trpasličího pomeranče“ kumquatu a citrónu se sladkou chutí třtinového cukru a máty, to vše v osvěžujícím a voňavém jasmínovém čaji s porcí pomerančových kuliček. Festival Strawberry Mojito. Těšit se můžete na vytouženou chuť čerstvých jahod a citronu s třtinovým cukrem a mátou, opět ve skvělém jasmínovém čaji s porcí praskajících kuliček plných jahodové šťávy. Do třetice je to pak Royal Piňa Colada.

Mojito

Populární „bublinkový čaj“ se do celého světa rozšířil z Tchaj-wanu a stal se hitem. V britské metropoli vznikl pod konceptem Bubbleology, který v roce 2012 přišel do Čech. Základem Bubbletea je černý nebo zelený čaj. Tento čistě přírodní nápoj je tedy velmi vhodný i pro děti, těhotné ženy nebo třeba celiaky a alergiky.

PinaColada

Naším druhým redakčním tipem je netradiční letní kino, které vzniklo pod taktovkou značky Jameson. Promítat vám během září bude několik filmových hitovek a nabídne vše, co k pohodovému večeru patří. V rámci Jameson Film Nights je v pohotovosti několik koktejl barů s opravdu širokou nabídkou oblíbených drinků. Dát si můžete jak čistou irskou whiskey, tak i oblíbené letní coolery: Jameson Ginger, Apple, Mint nebo Cranberry – spojení kvalitní whiskey se zázvorovou, jablečnou, mátovou nebo brusinkovou limonádou.

IMG_1788

Sedací pytle, které jsou ve výletním kině trvale k dispozici, doplní pro tuto příležitost netradiční posezení a doplňky ze slámy, atmosféru vltavského břehu opět dotvoří neotřelé dekorace. Náladu dotvoří mix filmových melodií, který bude mít na slaměném mix-pultu v režii DJ Bidlo. Vymazlené chuťovky nachystá Crush Street Cathering, který se svou old school dodávkou Citroën HY přispívá k stylovému filmovému večeru. Dát si můžete třeba filmový Hot dog a dochutit si ho třeba barbecue omáčkou z whiskey Jameson.

JAMESON SM-001 1

Jameson Film Nights nabídne tři skvělé filmy a tři filmové večery. Filmová přehlídka, kterou zahájil 21. 8. snímek Lucy, pokračuje aktuálně 2. 9. filmem SIN CITY: Ženská, pro kterou bych vraždil. Poslední snímek z řady Jameson Films Nights promítne Výletní kino Smíchov 18. 9., co to bude, ale zatím zůstává překvapením.

JAMESON SM-035 1

Celý program a možnost vyhrát vstupenky najdete zde.

Foto: Archiv značek