Otestovali jsme: Suché šampony

/ Redakce

Suché šampony se během několika posledních měsíců staly oblíbeným pomocníkem, který zachraňuje náš účes vždy, když už si nestíháme vlasy umýt nebo jim chceme dodat potřebný objem.

Suché šampony nemají v lásce pouze majitelky mastnějších vlasů, ale také všechny dívky a ženy, toužící po objemném účesu i druhý a třetí den od jejich umytí. Jak by také ne, když dokáží vykouzlit na hlavě do půlminuty doslova zázrak, ovšem musíte vědět, jak je co nejefektivněji použít a především, který výrobek si zvolit.

Dnes je trh doslova přesycen suchými šampony a jednotlivé značky se předhánějí, která z nich přijde s novým a ještě zdařilejším produktem. Ale všechny šampony tohoto typu jsou založeny na tom, že absorbují přebytečný maz, zbytky vlasových přípravků a nečistot z pokožky i samotných vlasů. Vybírat můžete ty v pudrové konzistenci, jež nanášíte vklepáváním do vlasů nebo šampony ve spreji, ty rozprašujete stejně jako např. lak na vlasy ze vzdálenosti 30 cm, ovšem přímo ke kořínkům vlasů. Spreje je důležité před jejich použitím důkladně protřepat pro získání rovnoměrného nánosu.

2026f6355a02ac40865faf3902bd3daf_opt

Sáhnout lze po velkým 300 ml balením, ale k dostání jsou také praktická balení do kabelky, díky nimž budete mít účes krásný po celý den. Vychytávkou jsou také odstíny šamponů, např. značka Batiste vyrábí speciální odstíny pro brunetky a černovlásky, díky čemuž už nemusíte zdlouhavě z vlasů vyčesávat bílý prášek.

Právě šampony Batiste jsem zkoušela na svých hnědých vlasech jako první. Konkrétně se jednalo o verzi Batiste Tropical, který dokázal mé dlouhé vlasy rychle oživit a zanechat v nich krásnou vůni ananasu, která může ovšem být pro někoho už trochu moc. Společnost mi také dělala verze Deep Brown, díky které stačí vlasy promnout rukama a nepotřebujete ani kartáč k vyčesání bílých stop. Nevýhodou ovšem zůstává velice rychlý úbytek produktu,  jedno 200 ml balení mi vystačilo zhruba na deset použití.

d5d03faabd7aecd4e798bc81ba9926ba

Dalšími pány na holení byla dvojice suchých šampon od Toni&Guy. Verze Sky high volume mi zajistila objemný účes po celý den i večer, navíc vlasy získaly dokonalý matný vzhled. Fialová verze Reboost má krásnou nevtíravou vůni a je jemným odvarem verze volume, i přesto si s vlasy poradí perfektně a udrží je po celý den ve formě.

Během londýnského týdne módy se mi do rukou dostal také suchý šampon značky Label.m obsahující rýžový škrob, který mne zachraňoval po nejednom prudším lijáku. Jeho účinek je ovšem o dost slabší, šampon nemá specifickou vůni a bohužel mi zanechal vlasy poměrně krepaté a sušší než u předchozích. Minusem je také to, že rychle ubývá.

0aa6561f1fd41260ce5b48aba3f199fc

Závěr patří dlouholeté stálici na mé koupelnové poličce, a to bezkonkurenčně nejlevnějšímu suchému šamponu značky Amica, který má právě nepopulární bílou práškovou konzistenci, musíte jej tedy nanášet konečky prstů přímo k pokožce hlavy, a poté precizně vyčesávat. Aplikace je to sice zdlouhavější, ale efekt udělá velice uspokojivý, jen jsem si do dnešního dne nezvykla na tu jeho specifickou a hodně chemickou vůni připomínající dětský pudr, kvůli které jej dodnes používám pouze v nouzových případech.

I přesto, že může suchý šampon posloužit jako velice dobrý pomocník a zachránit nás v prekérních situacích, pamatujte si, že vysušuje nejen vlasovou pokožku, ale i vlasy samotné. Proto je důležité jej používat pouze jednou za čas, rozhodně ne několik dní po sobě, protože by mohlo dojít k podráždění kůže a následné alergické reakci.

Foto: Pinterest