Otevřené dveře Fondation Louis Vuitton

/ Redakce

Přibližně za dva měsíce dojde ke speciální události. Své dveře totiž veřejnosti otevře nadace Fondation Louis Vuitton, nová destinace na mapě Paříže pro současné francouzské a mezinárodní umění.

LVMH Group před nedávném oznámila, že na konci října bude mít veřejnost unikátní možnost projít otevřenými dveřmi budovy, kterou navrhl architekt Frank Gehry a nechal dle něj postavit Bernard Arnault.

Budovu, připomínající skleněný oblak, najdeme v pařížských zahradách Jardin d´Acclimatation na severním okraji Bouloňského lesíka a nově v ní bude sídlit nadace Fondation Louis Vuitton, firemní nadace a soukromá kulturní iniciativa věnovaná umění a umělcům jako takovým.

Cílem této nadace je především podpora a propagace moderního umění ve Francii, ale i v celém mezinárodním měřítku. Sbírky a programy budou pokračovat v duchu tradice uměleckých a tvůrčích hnutí dvacátého a jedenadvacátého století.

Terasy této jedinečné budovy nabízejí úchvatné panoramatické pohledy na francouzské hlavní město, stejně tak i bujnou vegetaci, která inspirovala Franka Gehryho k architektonickému řešení vycházejícího ze vzdušnosti, otevřenosti a průhlednosti.

Celý Frankův projekt bude u příležitosti otevření budovy představen od října ve formě samostatné výstavy, která bude koncipována jako dialog s prvního evropskou retrospektivou díla Franka v Centre Pompidou.

Foto: Archiv firmy

2. The Fondation Louis Vuitton © Iwan Baan