Pády modelek, které nám utkvěly v paměti

/ Redakce

Nebývá to sice pravidlem, ale jednou za čas se na přehlídkovém mole prostě zadaří. A teď nemáme na mysli nádherné modely, ohlušující hudbu nebo vtipné gesto samotného návrháře. Řeč je o pádech modelek, které nejčastěji způsobí rozevláté cípy dlouhých šatů nebo nemožně vysoká obuv.

Pády modelek na přehlídkových molech se nevyhýbají ani vyhlášeným týdnům módy, zkušenosti s nimi mají prestižní módní domy a naštěstí jsou tyto “prohřešky”, které nám dokáží vykouzlit úsměv na rtech, brány s rezervou.

O svých vratkých přistáních by se mohla rozpovídat například Naomi Campbell předvádějící model Vivenne Westwood, Jessica Stam v modelu Chloé, ale taky Katie Fogarty, Agyness Deyn, roztomilá Lindsey Wixson nebo Karlie Kloss.

B9qJfSdIIAAX_iJ

Agyness Deyn

Lehká zaškobrtnutí nebo samotný pád je tak pro nás, obyčejné smrtelníky, jasným důkazem, že i modelky nejsou žádné superhrdinky, ale lidé z masa a kostí, jimž se občas nepovede dojít až ke konci mola a fotografie modelů tak dostávají zcela nový rozměr, nad nímž se druhý den chichotá celý svět.

db067bc7384180d2300f39c4c04bae84

Naomi Campbell

I tímto způsobem na sebe může na první pohled nenápadná kolekce strhnout veškerou mediální pozornost, což se třeba povedlo během prezentace jarní kolekce Prada v roce 2009, tehdy šly k zemi modelky dokonce dvě. “Právě tyto pády udělaly z mé zářijové kolekce tu nejvíce zapamatovatelnou,” sdělila Miuccia Prada.

“Měla jsem záchvat paniky, moje ruce se třášly , ty boty byly tak vyysoké, že to některé z modelek v backstage neusnesly a rozplakaly se,” uvedla jedna  z nich. I to dokazuje, že modeling rozhodně není pro slabé povahy a je potřeba se na něj obrnit pořádnou dávkou trpělivosti.

Foto: Pinterest