Paloma Faith: Hvězda přehlídky Burberry

/ Redakce

Britská zpěvačka Paloma Faith je obdobně jako Lady Gaga proslulá svým velmi extravagantním stylem, který kritici rádi přirovnávají k absolutnímu nevkusu. Nicméně se tato „nevkusná“ žena stala hvězdou a pilířem podzimní kolekce Burberry.

Paloma Faith se narodila v roce 1981 do rodiny Angličanky a Španěla. Rodiče se rozvedli v jejích 4 letech. Vychovávala jí pouze matka, která ji od mala vedla k tanci, konkrétně k baletu. Paloma nakonec tanec i vystudovala a ke zpěvu se dostala až později. V roce 2009 vydává debutové album s názvem Do You Want the Truth or Something Beautiful?, které se obratem stalo platinové ve Velké Británii. Dva hity z tohoto alba (Stone Cold Sober a New York) nadlouho ovládly hitparády, a tak se zrodila nová hudební hvězda.

7eb7e14d7066b0975b5846a4ab21024e

Paloma Faith se hudebně profiluje jako průkopnice retro vlny a její tvorba je inspirována melodiemi, které známe z minulosti. Stejně tak vypadá i její módní styl, který čerpá rovněž z kolekcí, které pamatují naše maminky a možná i babičky. Paloma ráda kombinuje ostré barvy, které dohromady málokdy ladí. Je milovnicí výrazného líčení, kterému opět vévodí ostré barvy. Sytě nalíčené rty jsou jejím poznávacím znamením. Její vlasový styling je kapitolou vhodnou spíše pro umělce a mnoho inspirace v ní pro všední dny nenajdeme nebo spíše bychom hledat neměli. Tato zpěvačka je zkrátka ráda středem pozornosti. Umí vtáhnout své fanoušky do své hudby a umí rozvášnit módní kritiky nad jejími outfity.

Elle Style Awards Press Room

Snad právě proto si ji vybral módní návrhář Christopher Bailey, který její přítomností a zpěvem obohatil svou přehlídku kolekce podzim-zima 2014/15. Za pronikavých tónů písně Palomy Faith Only Love Can Hurt Like This se modelky vydaly na molo, aby uchvátily celý svět. Je nutno podotknout, že vlastně není jisté, co bylo ten den lepší, zda Paloma nebo modely, které Christopher nabídl samotné Anně Wintour.

1959424_10152239859555970_1828746198_n

Když se zanedlouho objevila další zpráva o Palomě Faith, možná ten Burberry den patřil více právě ji. Lze tak usuzovat ze slov Faitha Katese, který je vlastníkem agentury Next Model Management. „Paloma je skutečná britská módní ikona. Jsme nadšeni, že s ní a jejím týmem budeme nyní spolupracovat“, řekl Faith Kates. Agentura Next Model Management je nyní světovým zástupcem Palomy Faith ohledně všech jejích módních aktivit. „Moc se na spolupráci s týmem Next těším. Oni rozumí módě jako takové a mé lásce k ní. Rozumí, jak velkou roli móda v mé práci hraje. Jsem nadšena,“ dodává k nové smlouvě britská zpěvačka Paloma Faith.

Foto: Profimedia.cz; Facebook.com