Paris FW: Acne, Elie Saab, Vivienne Westwood, Nina Ricci

/ Redakce

Pařížský týden módy je v plném proudu, a tak jsme i dnes mohli obdivovat novou dávku módních kreací od designérů značek Acne Studios, Elie Saab, Vivienne Westwood a Nina Ricci, kteří své překvapivé modely doprovázeli charakteristickými módními moly a neskutečnou atmosférou.

Acne

Excentrická, minimalistická, plná barev a pánských střihů. Takto se dá shrnout několika slovy kolekce Acne Studios. Překvapivé kousky z veluru, konkrétně šaty, doplněné kozačkami nad kolena hadí textury byly neočekávanou třešničkou na dortu, která vynikla mezi mnoha netypicky střiženými saky popírajícími ženskou siluetu. Příjemný twist modelům dodaly i četné geometrické vzory na rovných kabátech a sukních. Řídce pletené topy a síťované šaty dodají ženě trochu té agresivní a sexy nálady.

acne

Elie Saab

Saab se již jako mnoho návrhářů nechal unést na vlnách sportovního trendu, který mu není příliš blízký. Ne příliš klasické barevné pruhy doplnil designér o typicky květovaný vzor, který pro příští rok zvolil kombinovat s hrubými krajkovými kousky. Mohli jsme vidět nejrůznější variace bomber bundy, plochých sandálů i casual overalů, které jsou nutností mířící především na mladé milovnice módy. I když Saab tak trošku stoupl do neznámých vod, sklidil obrovský úspěch rovněž u celebrit Gigi Hadid a Kendall Jenner.

saab

Vivienne Westwood

Vivienne se v Paříži ukázala v celé kráse své excetricity. „Cesta do dalekého orientu“ v podobě zlatých brokátů, dekorovaných látek, pytlovin a netypických materiálů evokovaly indickou ulici plnou barev koření a cestovatelských outfitů inspirovaných pánským šatníkem. Přehlídku doprovázely téměř teatrální klobouky nebo kabát s vyvýšenými rameny, které místy nechaly rozum stát při pomyšlení na samotném postupu zpracování. Vivienne se pro jednou dokázala odpoutat od tartanového vzoru a nesystematických draperií a risk se nekompromisně vyplatil. I když věříme, že takové modely budeme v ulicích potkávat?

west

Nina Ricci

Tóny khaki, béžové, černé a rudé doprovázející celou kolekci Niny Ricci a vnesly tak do jana/léta 2016 zvláštní podzimní atmosféru. Za zmínění stojí šaty a kabát z kraví černobílé kůže, které byly mezi záplavou rovných minimalistických střihů jako maják uprostřed moře. V celku nositelná a svůdná kolekce inspirována slavnou Romy Schneider, kterou je možno zařadit k těm velmi komerčním, byla příjemně klidným závěrem skrz celý dnešní módní den.

ricci