Paris FW: John Galliano, Celine, Alexander McQueen

/ Redakce

Téměř polovina pařížského módního týdne je za námi, a tak bez přílišného odkládání dnes vstoupily na molo modelky designérských stálic jako John Galliano, Celiné a ikonický Alexander McQueen v podání Sarah Burton.

John Galliano

Dynamická módní přehlídka v podání Billa Gayttea změnila cílovou klientelu a nyní se obrací směrem k mladým fanynkám. Khaki parky, hravé puntíkované punčochy, školácké plisování nebo rozevláté volánkové šaty jsou právě tím, čím kolekce Galliano excelovala. Sázka na jemné a promyšlené nášivky a aplikace se ukázaly jako trefa do černého především na modrých puntíkovaných šatech, které se vštípily do paměti nejednomu divákovi. Britský nádech kolekce dokázal za znění Beatles zastínit i nepřemožitelnou pařížskou atmosféru.

galliano

Celine

Kreativní ředitelka francouzského domu Celine Phoebe Philo se pro jednou nechala unést na vlnách něžnosti a ženskosti, kterou interpretovala četnými krajkovými šaty a rudými rty. Nechyběly typické oversize kabáty, ikonické V výstřihy a pánské kalhoty, které tento dům skrz minulé kolekce charakterizovaly stejně tak, jako zemité a neutrální barvy. Za zmínění stojí celá kolekce obuvi se špičkou a kabelky z hovězí kůže zdárně připomínající návrat do devadesátých let. Kolekci dotvářely interiéry, na kterých Philo spolupracovala s dánským designérem a umělcem FOS, který se podílel na vybavení některých butiků Celine.

celine

Alexander McQueen

Vždy excentrický Alexander McQueen v podání Sarah Burton letos předvedl netypicky klidnou a harmonickou kolekci plnou gotických prvků v podobě stojáčků, korzetů a  jemných krajek. Krémové a perleťové tóny doprovázely téměř celou kolekci mimo několik tmavých looků inspirujících se pánskými obleky. Řada modelů dekorována zlatým barokním vzorem byla jedna z  nejzajímavějších a velmi nositelných, což ve mně evokovalo myšlenku na budoucí hit červeného koberce. Armadillo lodičky nahradily pohodlně vypadající nazouvací boty na platformě s širokým pruhem přes nárt, který dodal celé kolekci moderní a neotřepaný twist kontrastující s konceptem gotické něžné krásky.

mcqueen