Pařížské výlohy Printemps ožily pod taktovkou Prada

/ Redakce

Adventní čas začíná v Paříži každý rok o trochu dřív. Jako mávnutím kouzelného proutku totiž vánoční čas přichází s vyzdobením výloh obchodního domu Printemps, které mají každoročně na starosti světoznámé módní značky.

Letošní rok je v Printemps pod taktovkou značky Prada, která si pro děti i dospělé připravila barevný cirkus spolu s třpytivými dekoracemi.

Když půjdete kolem obchodního domu Printemps na Boulevard Haussmann v odpoledních a podvečerních hodinách, moc šancí projít nemáte. U 11 výloh se těsní fronty a davy dospělých i dětí, které chtějí zahlédnout alespoň kousek pohybujících se postaviček. Speciálně pro děti jsou skoro před každou výlohou schůdky, aby si mohli zblízka prohlédnout pohádkovou výzdobu výlohy.

Letošní výzdobu měla na starosti značka Prada a vyzdobila pohádkový svět barevnými medvědy s třpytivými šperky, zimní krajinou i opulentně ozdobenými stoly. Medvědice si pohrávají s miniaturami kabelek Prada, otáčejí se kolem dokola a lítají v balonu. Všechny medvědí šaty navrhla Miuccia Prada a rozpohyboval je loutkař Jean-Claude Dehix. V mezivitrínách, které pohyblivé nejsou pak posedávají elegantní “Santové” jak jinak než v oblecích Prada.

Uvnitř Printemps si pak můžete prohlédnout prodejní výstavu nové kolekce, která je naaranžovaná v prvním patře a mezipatře. Tam už jsou šance na procházku o trochu větší a máte také možnost si vše vyzkoušet i důkladně prohlédnout. Barevný a hravý medvědí svět Prada máte možnost zažít v Printemps do konce tohoto roku, zkraje toho nového se pak výlohy oblečou opět do fádních a standartních expozic s figurínami.

Foto: Kamila Písaříková