Pařížský fashion week: Saint Laurent a slovenská Nehera

/ Redakce

Koho jsme si zamilovali na pařížském fashion weeku? Slovenskou Neheru! Už v březnu ji budete moct vidět v Praze na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Na pařížském týdnu módy jsou každou sezónu prezentovány jedny z nejlepších značek na světě. Alespoň podle nás. Saint Laurent, Lanvin, Maison Margiela a další. Těšily jsme se strašně moc. A zatím? Žádné zklamání se nekoná, je to prostě jedna krása vedle druhé.

Saint Laurent a bunda roku

Slavná značka která odhodila slavné Yves na začátku svého jména se i přes to opět předvedla. Skvělá kolekce plná bund, které nutně potřebujeme a lesklé kůže, kterou potřebujeme taky, byla zajímavá, neotřelá a odpovídá přesně tomu, co teď chceme nosit.

Snad jen ohrnuté kozačky, které modelky obuly na molo se prozatím na našem wishlistu neobjeví. Dokonalé šaty na jedno rameno, které budou příští sezónu jedním z největších trendů jsme našli taky. Takže my jsme spokojení. Deset z deseti. Hlavně za ty dokonalé bundy!

1020lauaub saint

 

Nařasený Lanvin 

Značka Lanvin předevedla spoustu volánků, nabírání, plisé, krajky, peříček a saténu. A ano, rozhodně si většinu z kousků z této kolekce umíme představit u nás ve skříni. Barvy jsou totiž většinou neutrální – černá, bílá, světle růžová – takže pokud potřebujete sestavit dokonalý šatník, poohlédněte se u Lanvin po nějakých kouscích.

Nechyběl ani trendy detail – síťované punčochy. A pokud si ještě nejste jistá, jestli opravdu potřebujete drobnou (a docela nepraktickou) kabelku přes rameno, tak ano, a nutně. A nechyběl ani latex (lesklá kůže) a hodně saténu. Takže už víte, že ani bez těch se neobejdete.

hgfhgfh hvjhvj

Make-up Maison Margiela

Martin Margiela předvedl i tentorkát přesně to, na co jsme zvyklí, a díky čemu ho tolik milujeme. Netradiční i minimalistické střihy, překvapivé prvky a zajímavé detaily. Modelky poslal na molo v modročervené make-upu a některé měly dokonce na hlavě kabelku.

K vidění ale byla i spousta jednoduchých minimalistických kousků. Například trenčkot a sešívané džíny s nude topem. A mistr potvrzuje, že bílé boty budou jedním z největších trendů příštích měsíců.

jhvjhvv khbkbk

 Československo v Paříži 

A nakonec i náš absolutní a největší favorit snad všech týdnů módy, slovenská Nehera. Ach. Nic víc nedokážeme říct. Milujeme ji celou. Značka založená v roce 1930 v Československu vizionářem Janem Neherou vstala z popela a nyní se těší ohromné popularitě jak u nás, tak ve světě, předvádí dokonalý minimalismus.

Skvělé střihy a materiály. Nemůžeme se dočkat, až modely, které navrhl hlavní kreativní mozek značky – Samuel Drira, uvidíme na fashion insiderech po celém světě. Protože jestli na to někdo má, tak Nehera.

jhvjhjkjn hgchchc

Foto: WWD