Peeling: Proč je pro vaši pleť tak důležitý?

/ Redakce

Peeling je věčné téma. Jednou je zakázaný, podruhé se bez něho neobejdete. Teď se ale zdá, že se odborníci shodli na jednom řešení. Jak to tedy je?

Naše pleť pro svou obnovu a správné fungování potřebuje peeling dle mnohých expertů denně. Kvůli usazeným starým kožním buňkám se nedokáže dostatečně regenerovat a vypadá mdle a je bez života.ffe04f8b277dddb7ac0767bb4108b793

I na peeling se ovšem musí opatrně. Pokud nejste zvyklí obrušovat pokožku každý den, začněte pozvolna, třeba třikrát týdně a postupně se dostaňte až na každý den. Kromě fyzického peelingu existuje i ten chemický, který pleť údajně namáhá méně. Rozhodnout byste se ale měla především podle typu vaší pleti. Pokud si nejste jistá, rozhodně se raději poraďte s odborníkem.

746694df89419850e578a6ceea366868

Když budete o pleť správně pečovat, bude zářit a navíc budou lépe účinkovat i krémy, séra a čistící prostředky, které používáte, jelikož je nebude blokovat bariéra staré kůže.

Stejně to platí i o kůži celého těla. Peeling je nezbytný a staré kožní částečky zkrátka musí pryč. Existuje nespočet skvělých peelingových přípravků na tělo, které můžete použít ve sprše. Uvidíte, že po nich budete jako znovuzrozená.

Zapomínat byste neměla ani na kůži na hlavě. I tu je občas dobré trochu oživit pomocí peelingu a masáží. Bez zdravé pokožky hlavy totiž nemůžete očekávat ani zdravé vlasy.

dad20692c78f277c0eb4917096f25aa5
Je to věda. Každopádně peeling nepodceňujte, ale pokožku ani příliš nenamáhejte. Peeling je nutné provádět jemně a na kůži nesmíte tlačit, jinak se může stát, že si spíše uškodíte. Pokud máte akné nebo přecitlivělou pokožku, můžete ji peelingem spíše zhoršit, dávejte si proto pozor. Zkrátka všeho s mírou a citem.

Foto: Pinterest.com