Peter Pilotto: Módní souznění dvou mužů

/ Redakce

Značka Peter Pilotto za svým jménem skrývá dva designéry, kteří jsou spojením rakouských, italských, belgických a peruánských myšlenek. Tento mezinárodní mix přináší experimenty ve střizích i barvách.

Peter Pilotto a Christopher de Vos se setkali během studia v Antverpách na prestižní Královské akademii výtvarných umění v roce 2000. Jejich představivost a cílevědomost vzala za své a spojili své síly v jedné značce.

Peter Pilotto je napůl rakouské a italské národnosti, zatímco jeho kolega Christopher de Vos je z poloviny belgické a z druhé půlky peruánské národnosti. Pilotova vize dámských kolekcí zahrnuje jak nové, tak i klasické pohledy na eleganci. Má rád nadpozemské kombinace s jemnými plastickými tvary a dokáže reagovat každou sezónu na nově příchozí trendy.

Peter_Pilotto__Backstage_London_Fashion_Week_Fall_Winter_2014,february2014

De Vos se více soustředí na siluetu ženy. Nicméně toto duo je pracovně v souznění a dokáže tak vytvořit nové kolekce, které svým procesem působí všemi dojmy obou mužů.

Značka Peter Pilotto přináší magii a individuální přístup k módě. Tvůrčí duo se nechává inspirovat a fascinovat vědou i přírodními jevy, což se odráží na tvarech i odstínech barev konkrétních módních kousků.

PP_SS14_014

Zákazník této značky musí být jednoznačně unikátní a schopen vyjádřit svůj vlastní styl a následovat tak značku v její jedinečnosti. Ostatně to je nejspíš důvod, proč si společnost Swarovski vybrala ke své budoucí spolupráci mimo jiné i tyto dva tvůrčí muže.

Peter Pilotto se momentálně prodává již v 50 zemích světa a v roce 2009 byla značka oceněna jako nejlepší nově vznikající talent na britských Fashion Awards.

Foto: Profimedia.cz