PFW Chanel, Valentino

/ Redakce

Ano! A je tady den, kdy přišly na řadu nejočekávanější kolekce Pařížského módního týdne! Francouzská značka Chanel pod vedením božského Karla Lagerfelda byla přímým a právoplatným konkurentem italské značky Valentino, kterou zastupovali kreativní ředitelé Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli. Tito velikáni nám připravili neskutečnou podívanou v podobě sto sedmdesáti pěti modelů, za kterou stojí neskutečná krejčovská zručnost a dokonale provedená textilní řemeslná práce. Zkrátka nádhera!

Chanel

Žádné nákupní centrum Chanel, ani casino a ani letiště se letos nekonalo. Atmosféra přehlídky připomínala jeden z couture salonů, kde Mademoiselle Chanel představovala nové modely sezóny v raných padesátých letech. Karl Lagerfeld s jeho devadesáti tří modelovou kolekcí předvedl opět dokonalost a smysl pro detail, a to jak se sluší a patří. Tentokrát šla ženská silueta trochu stranou a nahradila ji rovnější, zato pohodlnější silueta do “A”. Nepřehlédnutelné byly také kontrasty, které byly reprezentovány v každém modelu, například v podobě kontrastu materiálů, ale i barev. V barvách se Karl vyzná, to se musí nechat! Pro sezónu podzim/zima 2016 přinesl paletu tlumených odstínů vínové, béžové, ale nechyběla ani klasická kombinace módního domu Chanel, černobílá, kterou nezvykle doprovázely modely v sytě růžové kombinovanou s modrým denimem. Kolekci se nevyhnuly rovněž vzory jako tartan, ale i textury klasického tvídu, bouclé nebo nezvyklé třásně. Důležitou součástí outfitů hrály bohaté perlové náhrdelníky a klobouky, které tvořily dokonalou kombinaci s vysokými holínkami modelek. Karla nemůžeme jinak, než upřímně milovat!

Unknown-2

Valentino

Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccioli se letos nechali svést tancem a ladností baletek z celého světa. Od křehkosti baletek Louskáčka po temnou černou labuť, hrála ženská něžná silueta hlavní roli letošní přehlídky. Zatímco tělové a světlé večerní róby byly spíše zdobné, ty tmavé a černé zůstaly poněkud jednoduché a “čisté”. Šaty z tulle a jemných síťovin zdobil bohatý dekor, který byl tvořen unikátními geometrickými aplikacemi a vzory. Nezapomenutelnou součást outfitů tvořily dlouhé kabáty, které designéři variovaly různými střihy i materiály. Jakoby chtěli znázornit vytíženou baletku, která je v neustálém spěchu a z domu si na sebe nonšalantně obleče kabát přes šaty, ve kterých bude ladně tančit na pódiu. Nechyběly také pohodlné páskové balerínky, které tento koncept naprosto podtrhly. Jde vidět, že opojení romantismem v módním domě neustalo, což na značce milujeme nadevše.

Unknown

Zdroj: WWD