PFW Dior, Isabel Marant

/ Redakce

Jako souboj mezi živly přírody, se v dnešní den setkaly v Paříži dvě přehlídky s naprosto odlišnou a zároveň fascinující atmosférou a stylem. Nešlo nezačít přehlídkou Dior, která vzbuzovala velký zájem a zvídavost také díky náhlému odchodu Rafa Simonse, který se rozloučil s módním domem jeho poslední přehlídkou S/S 2016. Ovšem kolekce vytvořená novými designéry, podle nás, také díky pastelově modrým tónům oděvů a molu v barvě hrdličí šedé, získala titul “vody”.

Dior_DIO1261_592x888

Kolekce Serge Ruffieux a Lucie Meier nebyla o nic méně atraktivní a svůdná, než tomu bylo za Rafa Simonse. Zkrátka a dobře, týmu se evidentně dařilo. Nevynechali vyniknout jedinečné prvky Christiana Diora ve střizích štíhlých siluet, které byly svůdné, ale na druhou stranu působily velmi cudně. Z počátku se zdálo, že se oba designéři shodli na kolekci v černé barvě, ale poté se náhle začaly postupně objevovat na mole looky v barvě letošního roku – bledě modré. Poté následovaly také četné modely s evergreenovým květovaným vzorem, či aplikacemi, do kterých jsme se rázem zamilovali. Pdstatnou roli v kolekci hrály hlavně kabáty a jejich mnohdy netypické a asymetrické, ale také i klasické střihy, které designéři převážně kombinovali jen se základním a nenápadným rolákem, tak aby dokázali vyniknout co nejlépe. Co se týče bot a kabelek, ty se ubíraly zcela odlišným směrem oproti čistým a jemným ženským siluetám kolekce. U obuvi, která kombinovala textury exotických kůží, jsme ocenili hlavně výšku podpatku, která nepřesahovala pohodlných osm centimetrů. Kabelky byly poté směsicí, mezi kterou jsme mohli vidět například obměněnou (prodlouženou) ikonickou Lady Di. Nezapomenutelný se stal také make-up. Černá rtěnka vynesla každý model na úplný vrchol. S Rafem i bez, Dior zřejmě milovat nepřestaneme.

 

Unknown

Isabel Marant

Isabel je známá pro její životní filosofii “užívat si života a cítit se dobře”. Tímto mottem, a radostnými vzpomínkami ze studentských let, se při tvorbě její podzimní kolekce nechala inspirovat. “Připomnělo mi to skvělé časy, zhruba v polovině osmdesátých let, kdy jsem zažívala spoustu legrace. Chodila jsem na módní školu, obcházela bleší trhy a měla utnou potřebu si jet do Londýna koupit pár creepers bot, abych mohla doladit svůj rocabilly punk look, který byl neskutečně trendy,” svěřila se designérkaTyto vzpomínky v podstatě vysvětlily náladu celé kolekce, která se nesla na pohodové vlně s rockovými prvky. Nepřehlédnutelné koženkové sukně, lesklé latexové materiály a hrubá kabátovina s kohoutí stopou hrály v této sezóně u Isabel prim. Musíme říct, že v kouscích od Isabel bychom si dokázali představit žít na plno a jak se patří!

Unknown-2

 

Zdroj: WWD