PFW Louis Vuitton, Miu Miu

/ Redakce

Poslední den módního týdne v Paříži patřil evergreenovým značkám Louis Vuitton a Miu Miu, které celý frenetický týden uzavřely s nevídaným, zato očekávaným úspěchem.

Louis Vuitton

Možná to nebylo  zřejmé úplně od začátku přehlídky (začátek byl spíše sportem inspirovaný a v náladě punku), ale když se na kolekci podíváte zpětně, zdá se, že Nicolas Ghesquière si letos pohrál se střihy a modely minulých dekád a přenesl je do současnosti ve zcela novém kabátě. Oprášil klasický paisley potisk, ale i ten řetízkový, který měl do nedávna na svých hedvábných šátcích i Hermés. Nechyběly také blyštivé flitry animalier potisky, ale i kožešiny a koženky, co dokázaly rovnější ženskou siluetu dobře vyzdvihnout. Boty připomínající vojenské kanady, ale i vesmírné metalické kozačky na mohutnějším podpatku hrály modelům bezchybně do karet, nicméně tenisky na podpatku jsme nedokázaly překousnout ani u Louis Vuittona. U doplňků Nicolas vsadil na klasiku jako je skořápková obdélníková kabelka, kterou přinesl v několika nových verzích a stylech, nebo také zdárně připomínající kabelku Birkin, což nám přišlo poněkud nevídané. Dominantou tváří modelek byly bezchybně černě namalované rty, ale nešlo si nevšimnout také dlouhých náušnic, které všechny looky perfektně kompletovaly. I když byla kolekce oproti minulé (inspirované manga hrdinkami) poněkud tmavší, dokázaly jsme si mnohé kousky představit jako celoroční must have, což nás nesmírně těší a hřeje u srdce. Skvělá práce Nicolasi!

Unknown-2

Miu Miu

Mládím inspirovaná Miuccia Prada se zřejmě nedokázala rozhodnout s jakým stylem letos vstoupí její modelky na molo. Kolekce byla totiž pomyslně rozdělena na několik skupinek, kterým dala pokaždé jinou náladu a styl. Denim, květy, vojenský styl, parky a “Cukrkandlové Lady” se spoustou potisků a pastelových barev, to vše jsme mohli na přehlídce MiuMiu s velkým údivem a zároveň nadšením pozorovat. I když přehlídka neměla moc hlavu ani patu, my jsme si oblíbili především denimovou řadu modelů, které byly doplňovány ladnou bílou draperií zdobenou decentně francouzskou krajkou a výšivkou. Neméně atraktivní byly poté vzorované rovné kabáty stažené mohutným páskem, nebo volnočasové a pohodlně vypadající parky různých délek. Na této kolekci oceňujeme rozmanitost a kreativitu, kterou do přehlídky a modelů vložila se svým týmem designérů Miuccia Prada a dokázala tak i na francouzském území obhájit italskou kreativitu a odhodlanost být v módě zábavní a ležérní.

Unknown

Zdroj: WWD