PFW: Máslový croissant a jeden Chanel, prosím!

/ Redakce

Přijdete do své nejoblíbenější pařížské brasserie, objednáte si máslový croissant s meruňkovým džemem, který po ránu skvěle doplní hrneček oblíbené kávy. A pak už jen sedíte, necháte se unášet atmosférou a z povzdálí pozorujete všechny modely, které běžely posledního půl roku v hlavě samotného Karla Lagerfelda.

Karl je známý tím, že pořádá své módní přehlídky na neustále odlišných, přesto vždy originálních místech. A když se zrovna nejedná o rozkvetlou zahradu nebo samotné letadlo, je schopen vás posadit i do brasserie Gabrielle – velké restaurační kavárny, která vznikla v prostorách Grand Palais, oděna do masivního dřeva, kůže i mozaikové podlahy.

chanel-fall-winter-2015-16-ready-to-wear-show-invitation-sketch-by-karl-lagerfeld

Modelky přicházely ke svému publiku ze dvou směrů míjející obrovský oválný bar plný precizně upravených číšníků. Karl se rozhodl pro kolekci plnou modelů vhodných především na denní nošení, ke kterým přidal několik kousků již tradičních „malých černých“.

Chanel RTW Fall 2015

Zaměřil se na propracované a efektní materiály, pozornost mu ulpěla především na sáčkách, objemných bundách, kabátcích a sukních mnoha různých tvarů a délek. Držel se především tlumené barevné palety, využil kůže, ale třeba také typické francouzské siluety 60. let.

Chanel RTW Fall 2015

Své slečny se nebál obléknout do kostkovaného vzoru, do rukou jim posadil malé roztomilé kabelky zdobené technikou patchwork. Největší zastoupení ovšem měly šaty z pevných materiálů v délce ke kolenům zajímavé pro své velké kapsy nebo zdobení kolem krku a dlouhé rukávy, často zakončené barevnými třásněmi.

Chanel RTW Fall 2015

Lagerfeld nezapomínal ani na detaily, všimněte si například roztomilých motýlků pohupujících se na bílých košilách, černé stužky využil jako ozdobu do vlasů nebo je uvázal kolem pasu a zakončil mašlí. Výjimkou nebyly ani zlaté řetízky, korálky, kožešina nebo efektní peří. Celou kolekci, čítající bezmála stovku modelů, si můžete prohlédnout zde.

Chanel RTW Fall 2015

Foto: WWD