PFW Stella McCartney, Hermés, Saint Laurent

/ Redakce

Sedmý den Pařížského módního týdne vnesl na mola eleganci a šarm značky Hermés, edgy náblýskaný look v nezaměnitelném podání Saint Laurent, ale i street šik styl Stelly McCartney, které nemohly jinak, než opět uchvátit všechny módní nadšence.

Stella McCartney

Modelky oděné ve veganské módě od Stelly vypadaly naprosto úchvatně, a dokázaly, že i v módě lze být šetrní k přírodě a zvířatům, aniž by váš styl pozbýval na originalitě! Téma měla designérka zřejmé, šířky se snoubily s délkami všech modelů a tvořily tak nevídané variace a kombinace s nádechem éterické romance. Například na sametovou parku oversize nešlo zapomenout, stejně tak jako na skvěle padnoucí metalické plisované sukně, které Stella k parkam nonšalantně kombinovala. Uchvátila nás také kombinace koňakové barvy s noční modrou, která byla vidět na mnoha modelech. A v neposlední řadě nelze nezmínit rovněž špičaté lodičky a bezchybné doplňky v podobě kabelek a šperků, všech rigorózně zdobených řasenými detaily s minimalistickými geometrickými liniemi.

Unknown-2

Hermés

Nadčasové střihy a minimalismus jsou jednou z nevylučitelných součástí luxusní světové značky Hermés. Což není nic nového, nicméně musíme podotknout, že Nadège Vanhee-Cybulski dokáže pokaždé svým kolekcím přidat ten správný twist, který dokáže na módním mole doslova divy. Tentokrát kolekce směřovala na vyspělé ženy, které se nebojí nevšednosti a originalitě spojené se sofistikovaností a ženskostí. Svou jednoduchostí střihů a čistotou linií by dokázala tato značka okouzlit opravdu každého, a my nejsme výjimkou. Zamilovali jsme si hlavně splývavé vzdušné šaty opásané tenkým koženým páskem a kombinované s lakovanými kozačkami, stejně tak jako nesmírné množství nejrůznějších kabátků různých provedení, které byly dány jak k širokým kalhotám, tak sukním. Co se barevnosti týká, na příští podzim a zimu se neobejdete hlavně bez velbloudí béžové, krémové, černé a vínové. Zkrátka dokonalá podzimní paleta barev!

Unknown

Saint Laurent

WOW! Tak tomu říkáme přehlídka plná extravagance a elegance v jednom. Od kreativního ředitele Hedi Slimane (o kterém se navíc spekuluje, že z módního domu odejde) jsme takovou kolekci, tvořenou převážně z nablýskaných večerních rób a koktejlových šatů (po kolekci z minulé sezóny inspirovanou grunge denimem a crazy potisky) opravdu nečekali! Modelky přímo zářily rovněž díky latexovým, flitrovým a prošívaným materiálům převážně černé barvy, které umožnily kolekci naprosto vyniknout. Střih, který hrál v kolekci prim, byl ten šatů na jedno rameno, což v důsledku na modelkách působilo velmi žensky a rafinovaně. Tento střih byl také náležitě dozdoben velkými mašlemi, nadměrnou vycpávkou, nebo romantickými volánky, které tento model dělaly ještě více atraktivnějším. Nemůžeme nepodotknout také nadměrné metalické a barevné pásky, které dotáhly modely k naprosté dokonalosti.

UnknownsZdroj: WWD