Philip Treacy vs. M.A.C

/ Redakce

Philip Treacy je známým irským návrhářem a výrobcem ojedinělých pokrývek hlavy. Nyní spojil své síly se světově proslulou značkou kosmetiky M.A.C Cosmetics.

Absolvent National College of Art and Design v Dublinu a magisterského vzdělání na Royal College of Art v Londýně za svůj život již spolupracoval s mnoha významnými jmény. K nim patří i takoví velikáni jako Alexander McQueen, Karl Lagerfeld, Valentino, Ralph Lauren či Donna Karan.

Jeho klobouky si ovšem můžeme pamatovat i ze série Harry Potter,  nebála se jich ani Sarah Jessica Parker nebo odvážná Lady Gaga. Ovšem největší koncentraci klobouků tohoto umělce jsme nejspíš měli možnost vidět během královské svatby prince Williama a Kate Middleton v roce 2011, nechyběly zde ani zajímavé fascinátory.

14a8d8dbfb43ddce3d4c5bc9b49b4ff3

Nyní přidává Philip do svého životopisu další zajímavou položku, v roce 2015 spatří světlo světa limitovaná kolekce pro M.A.C. A základem této kolekce jsou právě jeho vlastní návrhy. “S jejich týmem jsme společně zabrousili do mých archivů a vybraly kousky, které pro mě něco znamenaly.”

Kolekce jako taková bude rozdělena do třech různých částí – na futuristický Hollywood, druhou, která bude o výrazných barvách a poslední se dotýká gotiky, moderní budoucnosti.

5caa7973515979d42dcf357229bfa251_opt

Na tuto zajímavou kolaboraci si ovšem budeme muset ještě chvíli počkat, jelikož se má do prodeje dostat až 16. dubna příštího roku.

Foto: Facebook, Pinterest