Plagiátorství v módě: Alessandro Michele čelí dalšímu nařčení

/ Redakce

Módní dům Gucci čelí obvinění z plagiátorství. Kreativní ředitel italské značky Gucci, Alessandro MIchele už je smutný z toho, že se musí neustále dohadovat o tom, kdo kdy s čím přišel a kdy co koho napadlo.

V poslední době se s podobnými nařčeními roztrhl pytel. Obrovské módní giganty čelí žalobám a nařčení z plagiátorství. Obětí většinou bývají chudí studenti módních škol nebo začínající návrháři. V případném soudním sporu tak má navrch ten, kdo má více peněz.

Zara byla jen v minulém roce několikrát terčem kritiky za to, že si “vypůjčila” cizí návrhy. Například známá byla kauza s připínáčky, které Zara téměř do detailu okopírovala od mladé módní návrhářky.

Kreativní ředitel značky Gucci, Alessandro Michele, ale v rozhovoru pro Bussines of Fashion řekl, že ho podobné situace unavují a “je z nich velmi smutný”.

Módní dům Gucci se totiž dočkal kritiky za své video s mimozemšťanem, které zveřejnil na svém Instagramovém účtu. Student bakalářského oboru na módní univerzitě Saint Martins, Auvray, tvrdí, že mu Gucci ukradl jeho nápad a použil ho ve své kampani. “Jsem jen student, který tvrdě pracuje na svých vlastních věcech a to poslední, co jako mladí kreativci potřebujeme, je být kopírováni”.

1

Alessandro Michele na obvinění okamžitě reagoval s tím, že o práci studenta neměl až do tohoto víkendu tušení. Inspirovalo ho prý sledování filmů ze sedmdesátých let, včetně ikonického Star Treku. “Ten nápad se zrodil již před mnoha měsíci, tak dlouho je totiž potřeba mít připravené nápady na velké kampaně u tak velké značky jako je Gucci,” dodává návrhář.

Návrhář celou situaci uzavřel s tím, že je z podobných situací smutný. “Nezáleží na tom, že je mi 45, stále jsem kreativní. Jsem jako student, je to to stejné, tohle není válka!” vše uzavřel pro BOF.com Michelle.

dddd

Foto: gq.com; instagram