Pleťová séra: Kdy a proč je dobré je používat

/ Redakce

Jsou žen, které své pleti věnují velkou péči, používají vše potřebné pro její krásu a investují čas i peníze do mnohých kosmetických produktů. Pak jsou ale také ženy, které sotva ráno a večer použijí krém, kterým si ještě stihnou namazat ruce a nohy. Ať už jste jeden či druhý typ a nebo něco mezi tím, ve vaší kosmetické skříňce by neměla chybět jedna věc, pleťové sérum.

f3ba53c967eb9ca0ada87d11b6e4d4e0Jaký je rozdíl mezi pleťovým sérem a pleťovým krémem? I když jsou si velice podobné, jejich vlastnosti jsou rozdílné. Denní krém totiž obsahuje asi 5% aktivních látek, noční pak 15%, kdežto sérum jich může v sobě mít až 70% a to je už podstatný rozdíl. Dalším rozdílem je působení produktů, pleťový krém je stvořen tak, že působí hlavně na povrchu pokožky, naopak sérum se dostane mnohem hlouběji, a to je důvod, proč je dobré používat oba produkty.

Jak používat sérum
V dnešní době se vyrábí pleťové sérum pro všechny typy pleti, ať už je suchá, mastná nebo povadlá, ale i na oční okolí nebo rty. A je důležité jej používat denně, aby aktivní složky, jako jsou vitamíny a živiny nebo hydratační molekuly, mohly opravdu konat dobro. Po kapkách se pak vmasírovává do očištěné pleti a to před použitím krému.

Jak sérum vybrat
V první řadě se poraďte v kosmetickém salonu, jaký vlastně typ pleti máte a podle toho produkty vybírejte. Ty nejdražší nemusejí být také nejkvalitnější, místo za značku, plaťte za obsah, proto si vždy pečlivě prohlédněte jak vysoký podíl aktivních látek lahvička obsahuje. A neděste se toho, že jsou pleťová séra v tak malém balení, stačí opravdu kapka. V tomto případě totiž neplatí, že čím více, tím lépe, ale spíše naopak.

Zdroj foto: Pinterest.com, archiv firem