Po stopách lokální organické kosmetiky: Havlíkova apotéka

/ Lenka Komrsková

Přichází s těmi nejoriginálnějšími recepty. Do šampónu dává cibuli a fazole. Lokální bylinky si pěstuje sama ve vlastních ekozahradách v Chářovicích nedaleko Prahy, aby byly opravdu organické. Poznejte lépe Havlíkovu apotéku, českou organickou kosmetiku nejlepší kvality.

Apotéka. To je láska k přírodě a sama k sobě. Její organické kosmetické produkty nás spojují s tou nejčistší krásou přírody. Jde o dokonalou souhru moderní vědy, organických surovin, nekompromisní kvality, receptur prověřených časem a kouzla léčivých bylin.

Novinka Vlasový opravář je vyrobena z cibule a fazolí

Už naše babičky věděly, že cibule je zázračná. Cibule obsahuje síru, fazole zase bílkovinu. Síra je základní stavební jednotka keratinu a ten tvoří vlas. Dodání síry je tedy důležité pro pevnost a sílu našeho vlasu. Fazole obsahují specifické bílkoviny, které běžně najdeme v našem těle. Odpovídají za růst vlasů. Naše vlasy začnou rychleji růst, přestanou se lámat, budou silné, zdravé a lesklé. Jde však o organickou kosmetiku a přechod z té klasické může trvat i delší dobu, u někoho až půl roku. Mějte tedy trpělivost. Výsledek se dostaví. Produkty nádherně voní po bylinkách.

První obchod s jedním produktem

Obchod byl poprvé otevřen v Liberci. Původně mělo být produktů 19, ale majitelka nebyla spokojená s jejich kvalitou. Otevíralo se a na pultech byl jen Havlíkův přírodní zázrak. Mast, která je skvělá a do dneška patří mezi bestsellery. Pokožku dokonale vyživuje a hydratuje. Lze ji použít jako hutný výživný noční krém, jako masku, také s ní můžete natřít celé tělo a udělat z ní zábal.

Ranní čistící maska jako bestseller

Apotéka naučila ženy používat masku ráno. Pleť je ráno plná nečistot a mazu a když jí pořádně nevyčistíte, nikdy nebude zdravá. Jde o tříminutový ranní rituál. Během první minuty pleť vyčistí, v druhé minutě ji vyživí a hydratuje a ve třetí uzavře póry. Maska je dnes ikonickým produktem Apototéky.

Bylinky součástí každého produktu

Apotéka má své zahrady, kde pěstuje své vlastní bylinky a ty, které nelze vypěstovat v našem podnebném pásmu, nakupuje od těch nejlepších dodavatelů z celého světa. Šalvěj se dováží ze severu, kde je chlad. Je jí méně, ale je taková baculatější. Mnohé bylinky pocházejí z Tater. Levanduli používá Apotéka z Francie, kde roste 600 metrů nad mořem.