Podzim: Modleme se

/ Michaela Hošková

Podzimní trendy nejsou vždy jen o tmavých odstínech a kabátech. Návrháři hledají inspiraci i na neobvyklých místech. Někteří jdou až do středověku, který díky nim opět ožívá.

Podzim díky těmto inspiracím je vše jen ne nudný. Středověk a motivy křesťanství zajišťují podzimní šedi nádech honosnosti až kýčovité opulentnosti. Do kostela chodíme poprosit o odpuštění i o naplnění našich snů. Ten samý pocit vám mohou dát i šaty z kolekce Dolce&Gabbana, které připomínají oltář nebo malby na stěnách chrámů. Navíc z vás udělají romantickou bytost, protože zlaté vyšívání romantiku jen umocňuje. Honosnost až královskou noblesu vám dodají zdobné brokátové kabátky či saka. A pokud vám stačí jen bohaté výšivky, zvolte kolekci Vivienne Westwood, která kreativitou nikdy nešetří.

Ani šperky a módní doplňky nezůstávají pozadu. Náušnice ve tvaru kříže opět od dvojice Dolce&Gabbana vás donutí k respektu a zamyšlení. Na druhou stranu podtrhnou vaši ženskost, pokud k nim zvolíte hladký účes a tzv. nahý make-up. Kabelky s motivy byzantských mozaik nenechají nikoho bez obdivu. Pokud zvolíte jednobarevný outfit nejlépe černý a k němu přidáte tuto kabelku, celkový dojem bude více než dokonalý a stylisté vám zatleskají.

Podzim je zkrátka období, během kterého mizí slunce a zeleň kolem nás. Vše se ukládá ke spánku, ale móda vás rozsvítí a dopřeje vám chvíle hravosti, které vzkřísí vaši duši opět k životu.

Foto: Facebook.com; Archiv firem