Podzimní reklamy mají své tváře

/ Redakce

Podzim sice ještě nepřevzal svou vládu, ale zářijová čísla časopisů odkrývají titulní strany a módní brandy vkládají své podzimní reklamní kampaně. Na které tváře či fotografy prestižní značky sází?

Luxusní značka spodního prádla La Perla vsadila na dnes už legendární modelku Naomi Campbell, kterou ve své neutuchající kráse zvěčnili fotografové Mert Alas a Marcus Piggott.

La Perla

La Perla

Donatella Versace vsadila hned na několik modelek a to Karlie Kloss, Caroline Trentini, Lexi Boling. Za fotoaparátem stalo opět duo fotografů Mert Alas a Marcus Piggott.

Versace_aw15_3

Od chvíle, co na kreativní křeslo značky Boss usedl Jason Wu, se změnila i reklama. Je stejně originální, stylová, šmrncovní jako jsou současné kolekce. Ani zde nestačil jeden fotograf, ale hned duo a to Inez van Lamsweerde a Vinoodh Matadin. Tváří se stala modelka Edie Campbell.

001_BOSS_FW15_Campaign

Roberto Cavalli se drží barev a modelky Ciary. Fotografem kampaně je Francesco Carrozzoni.

Roberto Cavalli

Roberto Cavalli

Obuvník Stuart Weitzman zůstal věrný světové modelce první velikosti Gisele Bundchen a fotografové stejně zvučného jména Mariu Testino.

Stuart_Weitzman_AW15_Campaign_Gisele_Buchchen

Dior odhalil svou kampaň již před časem, a tak jméno zpěvačky Rihanny vás nijak nezaskočí. Ten, který ji zvěčnil, se jmenuje Steven Klein.

Rihanna-dior-2_15.00.08_500_750_90

Italské Moschino vsadilo rovněž na zpěvačku, která se těší velké oblibě, a kterou rovněž uvidíme ve vánoční reklamě H&M, Katy Perry. Tu pro Moschino zachytilo duo Inez a Vinoodh.

MOSCHINO_AW15campaign_M3

Gucci jde odlišným směrem stejně jako nový návrhář. Reklama se opírá o příběh zachycující běžné lidi na ulici, které zachytil britský fotograf a režisér Glen Luchford.

Gucciaw15campaign1

Stella McCartney si pro podzimní kampaň vybrala modelku Natalia Vodiana a fotografa Harley Weira, který je znám pro svou specifickou tvorbu.

StellaMcCartneyAW15Campaign

Michael Kors zůstal věrný Mario Testino. Pro svou dražší řadu vybral modelku Natasha Poly a tu nižší modelky Karmen Pedaru a Benjamin Eidem.

MichaelKorsCampaign_MK_FA15_HC_2

Německá značka Escada postavila do první linie britskou modelku Lily Donaldson. Za fotoaparátem stál Daniel Jackson.

LilyDonaldsonESCADACampaign2

Dolce&Gabbana se drží své klasiky. Řadu modelek opět doplnila Monica Bellucci. Fotografem byl sám designér Domenico Dolce.

DOLCEGABBANA-FALL-WINTER-2015-2016-ADV-CAMPAIGN--(5)

Balenciaga sice propustila svého kreativního ředitele, ale podzimní reklamu s ním ještě zvládla. Vsadila na doslova reklamní legendu Kate Moss, vedle které se postavila Lara Stone a za fotoaparát Steven Klein.

Balenciaga_aw15campaign_KateMossLaraStone4

Reklamní kampaň Prada vytvořil fotograf Steven Meisel, kterému pózovaly modelky Estella Boersma, Maartje Verhoef, Ine Neefs, Lineisy Montero.

Prada-FW15-Womenswear-Adv-Campaign-image_01

Ovšem absolutně nejpovedenější reklamou letošního podzimu je Fendi, za kterou stojí božský Karl Lagerfeld, který si zvolil tvář Kendall Jenner.

Fendi

Fendi

Foto: Archiv firem