Podzimní úklid

/ Redakce

Žádný strach. Nebudu vám připomínat zaprášená okna, hromadící se harampádí na zahradě nebo zbytečné kousky v šatníku, které letos už stejně neunosíte. Dnes bude řeč o úklidu, který se týká vašich oblíbených webových stránek či módních blogů.

Sama nevím čím to, že na podzim na mě mimo příjemné nostalgie přichází také potřeba a touha dělat v mnoha věcech pořádek a pomalu vše rekapitulovat. Pořádek se týká i sledování mých oblíbených stránek věnujících se módě a stejně tak i blogů. Dnes již většina z nich, tvrdila bych více jak 90%, využívá k utváření své komunity fanoušků vyhlášených sociálních sítí. RSS čtečka, Blogger, WordPress, Twitter či Facebook. To všechno jsou sociální média, díky kterým vám neuniknou žádné novinky z vašich oblíbených blogů.

Dříve jsem měla blogů plné záložky. Blogů věnujících se kultuře, módě, bytovému designu, nesmím zapomenout na internetové magazíny. Za tím jsem se ale rozhodla udělat tlustou čáru, stránky roztřídila podle prioritního zaměření, jazyka, kvality obsahu. Všechny weby, které nejsou aktualizovány déle než měsíc, jsem bez milosti hodila přes palubu. Stejně tak se zbavte blogů, které čtete pouze z povinnosti a již několik týdnů postrádají dávku kvalitní inspirace.

Existuje spousta dalších sociálních sítí, i v podobě mobilních aplikací, díky nimž můžete mít své nejoblíbenější blogy na jednom místě v kteroukoli denní dobu. Mám na mysli Bloglovin (ten náš najdete přímo ZDE) – ideální nástroj určený ke sledování webů, s jednoduchým a přehledným ovládáním, žebříčky, řazením do skupin dle kategorie. Více jste se mohli dozvědět v mém únorovém článku. Pak už jen záleží na vás, které blogy označíte za sledované a můžete se těšit na zobrazení všech nových (zatím nepřečtených) příspěvků, které se s umístěním na blog okamžitě synchronizují s tímto nástrojem.

Pokud nefandíte zahraničním webům, možná vám bude stačit česko-slovenský projekt Módní unie či nově vzniklý portál Fashion blogy, který se hodlá zaměřit pouze na českou scénu módních a kosmetických blogů. Bohužel ve mně vyvolává určitou skepsi a zatím mě nepřesvědčil. Web Fashion blogy nabízí návštěvníkům abecedně seřazený katalog blogů, které prošly ručním výběrem zaručujícím „jakousi míru kvality obsahu“, ale těšit se prý můžeme ještě na mnohem více, na což si velice ráda počkám.

579653_10153149492515297_392541238_n

Foto: Facebook.com