Pomerančový květ plný překvapení

/ Redakce

Dominique Ropion je jednou z nejvýraznějších postav současného parfumérství. Roku 2003 vytvořil tento puntičkářský poeta a racionální estét parfém Amor Amor a nyní navrhl i Catch me.

Čím jste se inspiroval, když jste navrhoval vůni Catch me…?

 

Inspiraci jsem čerpal především ze značky samotné a bohatosti jejího universa. Chtěl jsem vytvořit vůni založenou na květu, na úžasném květu, a pak pokračovat v duchu hravosti a svůdnosti.  Zároveň jsem ale chtěl zachovat lehkost a romantiku, kterou značka Cacharel evokuje.

Kdo je podle vás typická žena Catch me…?

Tuto vůni jsme navrhli tak, aby ztělesňovala svůdnou a smělou dívku, jejíž osobnost jsme celkem přesně popsali. Chtěli jsme vyjádřit hravou ženskost a vytvořit skutečný nápoj lásky v podobě parfému! Představovali jsme si nezávislou mladou ženu, která ráda svádí a provokuje muže. Ze svého šarmu dokáže vytěžit maximum. Je nebojácná, troufalá a má jiskrnou pestrobarevnou povahu. Je romantická a nezbedná zároveň, což z ní dělá neodolatelnou bytost. A přesně to jsem se snažil vyjádřit i novou vůní.

Jak se vám povedlo docílit toho, že se tolik mužů otáčí za zbytky vůně Catch me… ve vzduchu?

Použili jsme vášeň a fascinaci, kterou tato jiskrná nezbedná vůně v mužích vzbuzuje. Parfém se opírá o vůni pomerančového květu, kterou já osobně považuji za jednu z nejúžasnějších esencí celého parfumérského průmyslu!

Catch me… se tedy rozvíjí kolem pomerančového květu. Co tento květ symbolizuje? 

Pomerančový květ je jednoznačně symbolem ženskosti. Představuje však také čistou a svěží přirozenost. Díky své panenské bělosti také evokuje nevinnost dětství. V parfumérství ale celkem jasně zastupuje i symbol „femme fatale”: Znak smyslnosti a tělesnosti.  

Proč jste zvolil zrovna tuhle vůni a jak jste s ní pracoval?

Chtěl jsem ztvárnit hru na svůdnost, takže tohle byla přirozená volba. Zpracovával jsem jeho krémovou a smyslnou podstatu, kterou jsem zvýraznil akordem příjemného mandlového mléka. Jeho svěží, svůdnou a jiskrnou podstatu jsem podtrhl tóny petitgrainu a mandarinky. Ambrové dřevo zvyšuje touhu pomocí hřejivých not. Výsledkem je lahodná vlně přinášející čistou rozkoš. Je lehká i návyková, nevinná i tělesná, osvěžující i smyslná. Taková kombinace podle mého názoru naplňuje představu hravosti.

Čím je Catch me… tak jedinečný?

Je to nová forma úchvatné vůně, kterou tvoří měkkost a lehkost. Catch me… nabízí skvělý pomerančový květ s gurmánskou bází složenou z jemných a dřevitých mléčných tónů.

Co značka Cacharel znamená pro vás?

Mládí, svěžest, romantickou ženskost plnou emocí, poezii, lehkost, květy a legendární látku Liberty …

Čím jsou vůně Cacharel typické?

Každá z nich má svou vlastní osobnost. Žádná z vůní se nepodobá jiné. Pokaždé ale jde o skutečnou vůni se znaky svádění a bezprostřednosti, které jsou pro Cacharel tak typické.

Jak Catch me… zapadá mezi tyto legendární parfémy? Jaké stránky značky tato vůně odhaluje?

Odhaluje jednu netradiční stránku značky Cacharel: Nezbednost, hravost a nebývalou drzost. Tato vůně si ráda pohrává se svou svůdnou mocí, přičemž sama sebe nebere příliš vážně.

Pro Cacharel jste už ve spolupráci s Laurentem Bruyèrem vytvořil vůni Amor Amor. Jaké jsou mezi těmito dvěma parfémy rozdíly? A v čem jsou si naopak podobné?

Obě vůně jsou zdánlivě „nevinné“: V obou také najdete cosi mladistvého a bezprostředního díky jejich ovocným a jiskřivým vysokým tónům. Pod nimi se ale nacházejí spíše klasické struktury: Ambrový dřevnatý základ a květinové srdce, které každému parfému dodá silnou osobitost.

Jakými vlastnostmi se každá z vůní vyznačuje?

Amor Amor je pro mě parfém bláznivé lásky a vášně, kterou mezi sebou zažívají dva milenci. Catch me… zase zastupuje hru svádění mladé ženy, která se baví flirtováním s muži. Je si velmi dobře vědoma své krásy a sama se rozhoduje, zda se chytit nechá nebo ne!

Jak byste popsal svůj přístup?

Rád pro základ používám květinovou podstatu a rozvíjím její kreativní potenciál zvýrazňováním jejích různých aspektů. Během své každodenní práce se snažím vyvážit čas, kdy potřebuji být o samotě, a čas, kdy naopak vyžaduji společnost. Musím si také určitý čas vyhradit na přemýšlení, i když se někdy nechám unášet svou intuicí.

Co vás inspiruje?

Všechno! Jakákoliv čichová kompozice nebo čichový vjem považuji za zdroj inspirace.

Za kým/čím se honíte?

To je dobrá otázka! Možná bych řekl, že se neustále honím za novými formami čichových vjemů.

Jak svádí Dominique Ropion?

Jakkoliv můžu a za pomoci jakýchkoliv prostředků!

A jak svést Dominiquea Ropiona?

To nemůžu generalizovat. Řekl bych, že každý případ je jedinečný!

Foto: PR firem