Pončo jako jeden z největších trendů podzimu

/ Redakce

Je jedno i vícebarevné. Mnohdy zahřeje víc než to nejlepší svařené víno. Je taky pohodlné a snadno kombinovatelné. Dnes nebude řeč o žádném jiném kousku než o ponču, které stávající sezónu doslova ovládlo šatníky módních nadšenců.

Pokud vás už přešla chuť na klasické kabátky všelijakých barev a střihů a rády byste vyzkoušely něco nového, neměly byste přehlédnout jedez z největších podzimních trendů – pončo, ikonický kousek folkového stylu.

Vzpomenete si ještě na přehlídku Etro, Roberto Cavalli, Barbara Bui, Alexis Mabille či Burberry Prorsum podzim/zima 2014-15? Tak přesně ty ovládly dlouhé šátky přepásané úzkými pásky, ponča i roztomilé deky s iniciály, kterými značky začaly obdarovávat celebrity po celém světě.

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

I tím byl nastolen nový trend, který dále rozpracovávají různé věkové skupiny po celém světě a ponča se už dámy tolik nebojí, originální obměnou jsou také kabátky bez rukávů, jež mají pouze průstřihy po obou stranách.

Chiara Ferragni

Chiara Ferragni

Je jasné, že nosit tento trend není vůbec žádná legrace, jelikož nemusí vždy vykouzlit požadovanou siluetu. Proto je dobré pončo doplnit úzkými džínami a obuví na vyšším podpatku, která vám prodlouží nohy.

Stejně tak můžete pončo přepásat nenápadným páskem za účelem vytvoření zřejmé linie pasu. Nezapomínejte na doplňky, protože efekt objemného ponča dokonale rozbije dlouhý jemný náhrdelník nebo malá crossbody kabelka v zajímavé barvě.

bb078823af6867f161bf31878d101a8c

Foto: Pinterest, WWD