Poradíme vám strategický plán, jak chytře nakupovat do vašeho šatníku

/ Redakce

Dokonalý a zároveň fukční šatník, to je snad sen každé z nás. Máte ale pocit, že s vaším nakupovacím přístupem je to téměř nemožné? Chcete si udržtet jednotný styl a šatník mít slazený do posledního detailu, ale v zápalu nákupní horečky vždy sáhnete po úplně jiném kousku, než bylo v plánu? Máme pro vás strategický plán, díky kterému nakoupíte ty nejlepší kousky!

1. Inspirujte se

Rozhlédněte se po ulicích, prozkoumejte časopisy, blogy, instagramové účty vašich oblíbených followerů. Je jedno, zda se necháte inspirovat celebritami, blogerkami, nebo vaší kamarádkou. Důležitá je samotná inspirace. Zde platí pravdilo, čím více, tím lépe.

2. Najděte svůj styl

Po načerpání inpirace se zkuste zamyslet nad tím, jakým stylem by se měl váš šatník ubírat.

3.  Protřiďte si šatník

Než se vydáte na nákupy nových kousků, prozkoumejte detailně váš stávájící stav šatníku. Co jste něměla déle, než rok na sobě, vyřadťě. Zárověň udělejte fitting všech stávujícíh kousků. Vše, v čem se necítíte dobře, nebo vám nesedí, musí pryč. Stále si ve skříni schováváte šaty, které jsou o 3 velikosti menší s nadějí, že do nich zhubnete? Zbavte se jich! Nenecháte se přeci deprimovat pouhým kouskem oblečení. Zkuste vyměnit taktiku. A to: za splněné výsledky s vaší postavou si dopřejete šaty, které vám budou nejvíce slušet. No není to lepší motivace?

4.  Vytvořte si wishlist

Máte už představu o vašem stylu? Bravo! Nyní můžete zopakovat krok č. 1 s tím rozdílem, že si vyselektujete inspiraci, která se nejvíce podobá vaší představě. Na stránkách polyvore.com si můžete sestavit svůj wishlist, na základě kterého zjistíte, které konrétní kousky byste si měla pořídit. Ty opět porovnejte se stávajícím stavem. Nezapomínejte na to, že ať už se bude váš styl ubírat jekýmkoliv směrem, je nezbytné mít: kvalitní spodní prádlo, černou, nebo bílou košili, malé černé, sako, lodičky a padnoucí džíny.

y

5. Vydejte se na průzkum

Pokud nechcete strávit hodiny zbytečného brouzdání po obchode, doporučujeme prozkoumat e-shopy vašich oblíbených značek. Ty vám napoví, zda se váš hledaný kousek v obchodech nachází, nebo ne. Popřemýšlejte nad tím, zda máte raději nákupy o samotě, nebo si na pomoc přizvete kamarádku. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte s sebou vzít wishlist. Díky němu na nic nezapomenete a budete se držet plánu. Že jste v obchodech nenašli ani jeden z vašich vysněných kousků? Pamatujte, že do ideálního šatníku patří pouze kousky, které vám sedí, sluší a zapadají do vašeho stylu. Takže nezoufejte a klidně odejděte s prázdnou.

6. Zkoušejte a kombinujte

Do zkušebních kabinek si berte vždy alespoň 2 druhy velikostí, tak zjistíte, zda vám oblečení opravdu sedí. Ideální také je vzít si kompletní outfit na zkoušku. Například pokud nakupujete v šatech a chtete košili, vemte si rovnou i džíny, abyste mohli vidět, jak bude košile v úplném výsledku vypadat. Pokud máte tenisky a zkoušíte šaty, přiberte na pomoc alespoň zkušební boty na podpatku. Máte vybráno, ale stále si nejste jisti tím, jak nové oblečení bude ladit s tím stávajícím? Nakupte a vše si v pohodlí domova v klidu vyzkoušejte a nakombinujte. Vetšina obchodů umožnuje výměnu oblečení i po zakoupení. Využijte toho a pokud si doma i po „zkoužce“ uvědomíte, že to není ono, oblečení odneste zpět do obchodu.