Pořiďte si do domu květiny, které vypadají stylově

/ Redakce Foto: Pinterest

Jednou z věcí, kterou dělají domov útulným, jsou květiny. Pokud zvolíte ty správné, mohou působit i stylově. Vybrali jsme pro vás takové, které váš interiér dokonale zkrášlí, ale hlavně jsou nenáročné na pěstování.

Mezi nenáročné a zároveň skvěle vypadající květiny patří rozhodně sukulenty. Váš interiér skvěle oživí a rozjasní a to naprosto nenuceným dojmem. Zapomeňte na nudné květináče, které najdete snad v každé domácnosti a vyzkoušejte designové skleníky, kokedamy, terária nebo si vytvořte vlastní sukulentovou farmu! Za zmínku rozhodně stojí Zahrada na niti. Blog, jehož součástí je také internetový obchod vás zaručeně dostane. Hlavně jejich levitující rostliny.

Fantazii se meze nekladou, takže rozhodně není pravidlem, že květiny mohou zdobit pouze ložnici, nebo obývací pokoj. Naopak! Květiny v koupelně, nebo v kuchyni mohou být skvělým doplňkem. Nebojte se proto experimentovat.

Pamatujte na to, že tyhle květiny si vystačí naprosto s minimem vody. Úplně nejlepší bude zapomenout na konvičku a pořídit si rozprašovač na vodu, kterým květiny jednou týdně lehce zavlažíte. Sukulenty na rozdíl od hlíny preferují písek, nebo kamenné substráty.

Květiny jsou důležitým doplňkem každého interiéru a ty pokojové jsou navíc vhodné i pro alergiky, takže pokud jarní květinou jsou vaším nepřítelem, vsaďte na ty pokojové a hrajte si s jejich umístněním.