Potápěčská světla a svítilny

/ Redakce

Světlo je důležitou součástí potápěčské výbavy. Pokud se chcete kochat podvodním světem, bude pro Vás svítilna nepostradatelným doplňkem potápění. Denní světlo totiž dosahuje pouze pár metrů pod hladinu vody. Navíc, čím hlouběji se potápíte, tím více se vytrácí přirozené barvy a svět se stává stejnotvárně modrým. Jen těžko si tak můžete užívat nádherné červené korály a korálové ryby. Se svítilnou barvy znovu vyniknou. Nezbytná je svítilna pro potápění ve slané i sladké vodě, pochopitelně při nočním potápění nebo na vracích a v jeskyních. Hodí se pro rekreační i profesionální potápěče.

Na výběr jsou kvalitní, vodotěsné a odolné svítilny, k jejichž výrobě se používají ty nejvyspělejší technologie. U světel je důležitá jejich dlouhodobá funkčnost a životnost, výkonnost baterií, které se nabíjí ve velmi krátkém čase, a kvalita zpracování. Odolají prachu, bahnu i běžným nárazům, jejich údržba je velmi snadná, stačí je jednoduše omýt pod tekoucí vodou. Jejich speciální konstrukce umožňuje sestup do hloubky přes 100 metrů.

Potápěčské světlo se díky výkonnosti a délce svitu dá využít i jako hlavní nebo záložní zdroj světla, vhodné jsou pro běžné použití v domácnosti nebo při turistice. Mají moderní design, vyrobeny jsou z pevného materiálu – leteckého hliníku, snadno se ovládají v jakékoli situaci i prostředí, lehce se s nimi manipuluje i v tlustých rukavicích. Díky moderním technologiím jsou těžká světla pro potápění už minulostí, vysoká účinnost LED diod a kvalitní lithiové akumulátory Vám umožní užívat si pod vodou nižší váhu své potápěčské výstroje s výkonnými světly, a to po dlouhou dobu.

2752

Jestli potřebujete hodně světla pro profesionální focení nebo natáčení, pak volte hi-tech potápěčské svítilny, které vynikají opravdu dlouhou svítivostí, vysokou kvalitou, propracovaností a umožňují různé světelné režimy, včetně UV, červené a růžové.

2408

Praktickými doplňky, které můžete ke svítilnám pořídit je svorka pro upevnění svítilen, náhradní kroužky pro svítilny, akumulátory, držáky a ramena na videosvětla či ochranná pouzdra.

Foto: Archiv firem