Použití kosmetických produktů tak, jak je neznáte

/ Redakce Foto: Pinterest; Instagram

Některé kosmetické produkty dokážou být všestranné. A to i přesto, že nejsou označeny jako multifunkční. Co dělat, když vám dojde rozjasňovač, gel na holení, nebo tělové mléko do sprchy?

Odkoukali jsme tajné kosmetické triky od vizážistů, celebrit, beauty editorů a na spoustu z nich jsme také sami přišli. A rozhodně se shodneme na jednom. Kosmetické produkty nemusíte nutně používat jen podle instrukcí na jejich obalu. Naopak! Některé produkty fungují daleko více tam, kam ani nejsou určeny.

Rozjasňovač

Nemáte po ruce svůj oblíbený rozjasňovač? Nevadí! Místo něj skvěle poslouží bezbarvý balzám na rty. Naneste ho na hranu nosu, nad lícní kosti, pod obočí a do srdíčka rtů. Pokud preferujete highlighter s shimmerem, smíchejte ho s očními stíny v odstínu champagne.

Dokonale hydratační maska

Potřebuje vaše pleť po včerejší prohýřené noci pořádnou vzpruhu? Dodejte jí řádnou hydrataci v podobě pleťové masky. A nemusíte pro ni chodit daleko, skvěle postačí váš hydratační krém, který nanesete v silné vrstvě a necháte ho vpít do pleti. Pro ultra efekt vložte krém před aplikací na 5 min do mrazáku.

Pěna na holení

Gel nebo pěnu na holení skvěle nahradí kondicionér na vlasy, nebo také kokosový, případně jakýkoliv jiný olej. Ten na rozdíl od pěny pokožku zároveň hydratuje a zklidní.

Tvářenka

Najít tvářenku v barvě rtěnky může být někdy těžší, než se zdá. Ideálním řešením je tak použití rtěnky místo tvářenky. Tu aplikujete pomocí jemného vklepávání prsty do pokožky a následně lehce rozetřete. Nejen, že budou tváře a rty sladěny, ale také ušetříte místo v kosmetické taštičce. Navíc krémové textury jsou na léto více než vhodné.

Uhlazující sérum na vlasy

Poletující vlasy, trčící baby hair nebo roztřepené konečky skvěle srovná kapka krému. Ať už pleťového, nebo toho na ruce.

Tělové mléko do sprchy

Opravdová vychytávka, nebo jen skvělý marketingový tah? Ať už tak, nebo tak, musíme uznat, že tenhle produkt nás hodně baví. Ušetří spoustu času a vy nemusíte trávit dlouhé minuty schnutím tělové mléka. Stejnou aplikaci ale můžete provádět s jakýmkoliv olejem. Doporučujeme kokosový, mandlový nebo arganový. Na konci sprchování ho namažte na mokrou pokožku, opláchněte a poté otřete ručníkem. Hotovo! Rychlé, efektivní a na rozdíl od tělových mlék do sprchy čistě přírodní.