Povinná kosmetická výbava, když teplota klesne pod bod mrazu

/ Redakce

Vítr, mráz a prudká změna teplot. To jsou faktory, kvůli kterým naše pleť v zimě trpí. Proto je nezbytné se o ni důkladně starat. Jak by tedy měla naše zimní kosmetická výbava vypadat?

Zimní krém

Fluidní a gelové textury jsou sice fajn, ale teď v zimě nám nestačí. Krém by měl být hutný a s podílem ceramidů, či rostlinných olejů. Mažte se jím minimálně 2x denně a klidně zdvojnásobte jeho množství.

31eqrtyn7yl

Oleje

Co dělat, když krém nestačí? Přizvěte na pomoc pleťový olej! Díky jeho vlastnostem se dokáže vázat na pleť lépe než klasický krém a tím udrží pleť hydratovanou po celý den. Nanášejte ho vždy jako první na vlhkou pleť, nechte zaschnout a poté naneste váš oblíbený krém. Široký výběr olejů najdete v Havlíkově přírodní apotéce. Vyzkoušejte Bio Makadamiový nebo Arganový olej. Vaše pleť bude krásně vyživená a hydratovaná po celý den.

bio-makadamiovy-olej-30ml

Termální voda

Není nic horšího než prudké střídání teplot. Pleť začervenáním trpí, dehydruje se a ta citlvější může vést až k popraskání. Mějte proto vždy v kabelce, autě, nebo kanceláři při ruce termální vodu. Tou obličej pravidelně zavlažujte. My nedáme dospustit na tu od Avéne nebo Vichy. Ale pozor! Je nutné ji používat pouze v teple, nikoliv venku na mrazu.

dsc_1450

Krémové produkty

Zapomeňte na všechny pudrové produkty, pod kterými pleť teď v zimě ještě více trpí, a vyměnte je za ty krémové. Krémových tvářenek a bronzerů je na trhu spousta. Našim tipem je tekutý bronzer od BareMinerals  Sheer Sun Serum Brozner Bare Glow a multifunkční krémový produkt na tváře a rty od RMS Beauty.

rms-beauty

Voděodolná řasenka

Sníh a mráz znamená jediné – rozmazané oči. Vyměňte proto klasickou řasenku za waterproof verzi.

405

Ruce a rty

Povinnou výbavou v péči o ruce bude nejen vyživující krém, ale i rukavice! Krém hledejte s vysokým obsahem urei, nebo bambuckým máslem. Rty promazávejte několikrát denně balzámem. Pokud ani ten nestačí, sáhněte po S.O.S. produktech. Skvělý je například Cicifalte cream od Avéne. Zvládne zklidnit nejen bolavě rozpraskané rty, ale i loupající se nos, nebo vysušené ruce.

avene-cicalfate-cream-40ml

 

archiv firem, pinterest, brandalley.co.uk