Powerdressing: Kdo obléká novou první dámu, Melanii Trump?

/ Redakce

A je to jasné, USA má nového prezidenta. Podle výsledků včerejších dramatických voleb se jím stává Donald Trump. První dámou se od ledna stane jeho manželka Melanie. Kdo je budoucí americká první dáma a kdo ji obléká?

Melanie Trump bude mít tu čest, stát se první dámou USA. Všechny zraky tak budou upřeny nejen na to, co bude dělat a jak se své nové role zhostí, ale také na to, co má na sobě. Pochopitelně. Pokud totiž jste první dámou jedné z nejmocnějších zemí na světě, nesmíte ani na chvíli ztratit půdu pod nohama. Role to určitě není jednoduchá a tak jsme zvědaví, jak ji Melanie zvládne.

melania-trump-a-beautiful-woman-you-do-not-underestimate-1442307624

Šestačtyřicetiletá Melanie Trump, rozená Melanije Knavsová pochází ze Slovinska. Bývalá modelka a vystudovaná módní návrhářka má jistě módu v malíčku a do toho, co si vezme na sebe, bude dost pravděpodobně mluvit a nenechá stylistům zcela volnou ruku. Její matka, také bývalá modelka, měla prý na Melanii velký vliv, co se jejího stylu týče.

Její outfity byly pod drobnohledem všech módních kritiků po celou dobu voleb. Není to totiž “jen” oblečení. Řeší se to, jestli svým outfitem někoho napodobuje, co tím chce říct, jaké značky má na sobě, americké? Francouzské? I tohle je pro její pozici důležité. Zatím prý služeb stylistů nevyužívá a většinu svých outfitů pořizuje sama. Navíc není první manželkou kandidáta na prezidenta, která si oblékla šaty od evropského návrháře.

gallery-1451924994-hbz-melania-trump-embed-03

Když si na druhou prezidentskou debatu oblékla halenku, takzvanou “pussy bow”, od Gucciho, strhla se na internetu debata a zanedlouho se objevily memes, posměšné obrázky, které si dělaly z volby tohoto kousku legraci. Ano, bylo to i kvůli názvu, který obsahuje slovo pussy, které je české veřejnosti dobře známé. V souvislosti s uniklou nahrávkou jejího manžela, kde právě toto slovo používá v ne příliš lichotivém kotextu. Vtipy se tak psaly doslova samy.

Řešilo se ale i to, že již podruhé oblékla návrh italského módního domu Gucci, zatímco Hillary zvolila americkou klasiku, Ralpha Laurena.

melania-trump-style

Melanie to určitě nebude mít v úřadu jednoduché. Po skandálech jakými byl například její projev, téměř totožný s projevem Michelle Obamové, ji tak čeká další nelehký úkol. Musí si dát dobrý pozor na to, co si bude oblékat. Příklad by si rozhodně měla vzít ze současné první dámy, ta volbu zvládla vždy na jedničku. Zároveň ji však nesmí kopírovat a musí si najít vlastní cestu. Uvidíme, jak se jí to bude dařit.

Tyto šaty prý Melanie pořídila na net-a-porter.com. Jsou to svatební šaty od značky Roksanda. K tomu obula botu Christian Louboutin.

melania1

Slavná Gucci halenka pussy bow střihu.

melanie2

Celočerný outfit zvolila na debatu v New Hampshire.

melanie3

V Iowě zase zvítězila červená barva.

melanie4

Foto: Pinterest