Labský a Pančavský vodopád

Když už budete u toho pramene Labe, tak vyrazte na cca kilometrovou procházku k Labskému vodopádu. Nedaleko od něj se pak nachází Pančavský vodopád, který má 148 metrů a je nejvyšší u nás. Oba dva jsou oblíbeným turistickým místem a není čemu se divit. I vy si je zamilujete!

Zdroj: www.krkonose.eu

Mumlavský vodopád

Abychom si ty vodní živly zkompletovali, dalším vodopádem, který stojí za to vidět, je Mumlavský, vzdálený asi 2 km od Harrachova. Oproti Pančovskému je to drobek, měří totiž jen 10 metrů, nicméně považuje se za jeden z nejmohutnějších vodopádu u nás. Unikátem jsou i tzv. Čertova oka umístěná na řece. Jde o jakési vodní „kotle“, které někomu v tomhle horku mohou přijít vhod.

Zdroj: www.harrachov.cz

Černohorské rašeliniště

Svou rozlohou 66 hektarů představuje největší rašeliniště lesního typu v Krkonoších. A má toho taky dost za sebou, taky se odhaduje, že už existuje asi 6 tisíc let. Vede tudy naučná stezka Černohorské rašeliniště, která je dlouhá 3,5 km a nabízí nekonečnou krásu nedotčené přírody se spoustou vzácných rostlin, čerstvý vzduch a poutavé výhledy do krajiny z vyhlídkové věže.

Zdroj: www.itras.cz

Úpské rašeliniště

Další poklad na našem území připomínající subarktické tundry. Úpské rašeliniště se se svými 73 hektary rozléhá mezi Studniční horou, Luční boudou a Hraničním hřebenem. Stejně jako v tom Černohorském se můžete procházet po vybudovaném dřevěném chodníku a kochat se přítomnými rašelinnými jezírky, vyvýšenými místy (tzv. bulty) a okolní krajinou.

Zdroj: www.turistickyatlas.cz

Sněžné jámy

A na závěr se vydáme na polskou stranu Krkonoš. Sněžné jámy za to totiž stojí. Jde o mohutné ledovcové kary, prohlubně se strmými stěnami vytvořenými ledovcem. Vidět můžete Malou Sněžnou jámu, 550 m dlouhou a 300 m hlubokou, a Velkou Sněžnou jámu, 800 m dlouhou a 300 m vysokou. Na jejich dně se pak nachází ledovcové jezírko.

Zdroj: www.treking.cz