Prague Fashion Weekend trochu jinak

/ Redakce

Poslední den Prague Fashion Weekendu jsem se rozhodla pro vás zaznamenat trochu jinak…

Zaměřila jsem se na dění a lidi kolem sebe a vyfotila pro vás pár zajímavých outfitů. Podařilo se mi také jako jedné z mála dostat se do backstage a ulovit spoustu fotek ze zákulisí, kam se za normálních okolností velká většina z nás nedostane. V neposlední řadě jsem zavítala do Showroomu, který byl královstvím modelů, které jsem předtím měla možnost shlédnout na přehlídkách.

Nutno podotknout, že PFW se očividně stává prestižní akcí, na kterou se nechodí jen tak, ale v promyšlených outfitech odrážejících aktuální trendy v módě, a tak nebylo složité zachytit pár návštěvníků, kteří stáli za to a s klidem by si zasloužili zařadit do rubriky „street fashion ispiration“, kterou najdete v nejednom módním časopise.
Musím říct, že jsem měla opravdu velkou radost, že se k nám konečně pomalinku dostává nová alternativní móda a kromě zajímavých svršků, či kalhot a sukní je k vidění i spousta neotřelých pokrývek hlavy nebo dioptrických brýlí.
Já sama nosím různé jako doplněk velmi často a je to skvělé osvěžení celého looku, které zaručeně upoutá pozornost okolí!

Mé nadšení probudila návštěva backstage, kde bylo vše naprosto perfektně a systematicky rozdělené do několika sektorů, veškerý staff na svých místech a bez přestávky pracující na dalších přeměnách, kadeřníci a vizážisté horečnatě konzultovali, modelky a modelové zkoušeli a přesto, že to vypadalo jako rojení včelek v úlu, panovala zde velmi klidná a nestresová atmosféra.
Je vidět, že když se vše na začátku dobře připraví, pak vše funguje, jak má.
Sektory byly zleva rozdělené na stohy bot, stojany s modely, doplňky, vizážistické stoly a kadeřnické stanice se zrcadly a i když bylo z místnosti využito 100% prostoru, nikdo o nic a nikoho nezakopával a očividně se všem pracovalo příjemně.
I takto se dá vyhnout stresu a časovým skluzům, které většinu velkých přehlídek provázejí…

A v neposlední řadě Showroom. Království všeho, co PFW představil, ale v bližší formě, kde si můžete na vše nejenom sáhnout, ale i se o tom či onom kousku pobavit s jeho tvůrcem a dostat se tak ‘blíže ke zdroji’ inspirace, která návrhářům pomáhá kolekce tvořit.
Pro nedočkavce zde byla samozřejmě možnost si cokoliv zakoupit. Prostředí Salmovského paláce poskytlo příjemné tiché prostory staré budovy perfektně kontrastující s novou tvorbou, kde jste si v klidu a ničím nerušeni mohli prohlédnout veškeré prezentující se značky, popřípadě si dát dobrý čajíček z čajovny a odpočinout si na sedačkách v designu od Dary Rollins.
Kdo si nechal Showroom až na konec jako já, měl ho jako příjemnou tečku za celým PFW :-)

PFW je tedy za námi a můžeme se těšit na Dreft Fashion Week. Co nám ten nabídne?? Nechme se překvapit…

Vaše Barbora Bardotka Bezděková