Prague Fashion Weekend zahájen

/ Redakce

Prague Fashion Weekend 2012 byl odstartován.

Fotografie a první módní zážitky z oficiálního zahájení na Hradčanském náměstí vám přineseme zítra. Již dnes vás chceme informovat o novinkách, které pro nás organizátoři letos připravili. Veškeré módní přehlídky se konají od čtvrtka 12.9. do neděle 16.9. Hlavní novinkou je lokalita, kde se celá událost koná. Předváděcí molo se z Pařížské ulice přesunulo na Hradčanské náměstí pod střechu fashion stanu. Tím se tato akce ještě více přiblíží úrovni těch zahraničních. Celkem na vás čeká 26 samostatných přehlídek českých návrhářů, zahraničních hostů a luxusních značek. Uvidíme například již zavedené designéry jako Jakuba Polanku, Taťánu Kovaříkovou, Hanu Stocklassovou, Evu Brzákovou, Kateřinu Geislerovou, Hanu Havelkovou nebo Petru Balvínovou. Nicméně i řada vycházejících hvězd bude k vidění, například Ivana Kaňovská, Mirka Talavašková, značka LaFormela a další.

Luxusní značky zastoupí Simple Concept Store, Fendi, Cavalli a La Perla. Čeká nás i výjimečný host v podobě talentovaného módního návrháře Marcela Ostertaga, jehož poslední kolekce diváky přímo uchvátila. Dalším speciálním hostem je další zástupce z Německa a to významná šperkařka Zofie Angelic. Ambasadorkou celé akce je modelka Simona Krainová, která se i díky svému požehnanému stavu zúčastnila tiskové konference, aby popřála organizátorům hodně štěstí a poděkovala za příležitost být tváří takové významné módní akce. Na mole nebudou chybět i slavní modelové jako topmodelka Jana Knauerová nebo oblíbená tvář značky Dior Šimon Kotyk.

Na tiskové konferenci ředitelka PFW Janina Šlemínová nezapomněla poděkovat společnostem Mercedes-Benz, REDKEN a Maybelline, kteří se stali oficiálními partnery a bez nichž by se tento Weekend nikdy nekonal. My pro vás budeme přehlídky sledovat a rádi bychom se s vámi podělili o naše zážitky a to nejen ty módní. A těm, kteří se osobně účastní, přejeme krásné a inspirativní chvíle s Prague Fashion Weekendem.

 

Foto: Bára Bezděková