Prázdniny byly odstartovány

/ Redakce

Je tu červenec, doba letních dovolených, dětských prázdnin a dnů s tropickými hodnotami.

Vysvědčení je rozdáno. Nechci se chlubit, ale prostě musím, další integrovaný rok má syn za sebou a opět ho ukončil s čistým štítem. Znovu prokázal, že jeho handicap není překážkou na cestě ke vzdělání. A tak za dva měsíce nás čeká již druhý stupeň a snad bude alespoň z poloviny tak úspěšný jako ten první.

Nyní ale nastala doba léta, klidu, odpočinku, radosti. Alespoň tak je tato doba všemi popisována. Z médií slyšíme každou minutu, jsou prázdniny, tak si je užijte. Nikdo však neříká, že ony prázdniny se týkají jen dětí. Pro nás dospělé a navíc rodiče je to spíše doba perfektní organizace, excelovských tabulek a závislosti na prarodičích, aby naše dítka ty své prázdniny prožila naplno. Celý rok vedu redakci a týdenní harmonogramy, ale věřte, že dvouměsíční letní program dvou dětí bych za ten rok obratem vyměnila. Každý den je naplánován do detailu a já musím věřit, že se babičkám nepřitíží, kamarádky se nerozhádají a manžela neodvolají na služební cestu. Pak se celý plán zhroutí jako domeček z karet a já se stanu šéfredaktorkou, redaktorkou, chůvou, kuchařkou, zábavným klaunem, plavčíkem a řidičem v jednom.

b7db8eaa2fc87f7159f53a21c0c0fd6f

To vše je ale směšné ve srovnání s útoky, které proběhly ve Francii i Tunisku. Velkému množství lidí se prázdniny zkomplikovaly. Strach je oprávněný, ale na druhé straně začít se jen bát, by znamenalo vítězství těch zlých. Ať už budete trávit volno u moře či na kolech na Šumavě, užijte si vše, co děláte naplno a s úsměvem.

Redakce Iconiq si bude rovněž vybírat své volné dny, tak vás prosíme o shovívavost, že občas vyjdou články jen dva, ale sledujte nás na instagramu, kde se s vámi budeme dělit o zážitky z našich cest, které jistě budou i módou protkané. Nezapomene pro vás sledovat dění na jubilejním filmovém festivalu v Karlových Varech a rozhodně nehodláme opomenout módní týden v Paříži, kde se představí kolekce té nejvyšší krejčoviny Haute Couture. Co na nás chystá Karl Lagerfeld či Raf Simons netušíme, ale že se těšíme, víme jistě.

10426248_1068264339867728_7576841214434161302_n

Prázdniny a tzv. okurkovou sezonu věnujeme nabírání sil na zářijové módní týdny, které budou v Praze probíhat opět pod taktovkou Mercedes-Benz a Unique. Ani ty světové nás nenechají zahálet, a tak je nejvyšší čas nabrat energii, optimismus a chuť do další práce.

image

Totéž přeji i vám. Využijte tropických veder k povalování na sluníčku, horkých večerů k popíjení sladkých koktejlů, rodinných dovolených k prohlubování vztahů, zahradních slavností k posezení s přáteli. Zkrátka a dobře, redakce Iconiq vám přeje léto, jaké si sami přejete mít.

Foto: Pinterest.com; Archiv firem