Přetrvávající duch tradice

/ Monika Kolářová

Je veřejným tajemstvím, že kabelky značky Louis Vuitton patří k těm nejoblíbenějším na světě. I přesto, že je se jedná o snad nejvíce kopírovaný brand, jeho sláva rozhodně neupadá, ba právě naopak.

Další kabelkou do sbírky se tak může stát nový kousek Louis Vuitton Pallas, moderní taška s typickým Monogram vzorem a jménem inspirovaným řeckou mytologií – bohyní Pallas Athénou, kterou dodnes vnímáme jako patronku moudrosti, řemesel a umění.

Plátno, které se od roku 1896 používalo výhradně na cestovní kufry, se chlubí svojí odolností a trvanlivostí. Přelom přišel v roce 2011, kdy došlo ke zkombinování klasického plátna s přírodní hovězinou a také barevnou teletinou.

O dva roky později je tak k dostání další moderní kabelka, jež vyniká svojí měkkostí a luxusem, který jde ruku v ruce s velice ženským a praktickým designem doplněným o vnější kapsy s uzavíráním na magnetky i několik zlatých detailů. Tenká ucha z hověziny vybízí k různým způsobům nošení, pro náročné ovšem kabelka nabízí i odepínatelný popruh s nastavitelnou délkou.

Pallas en toile Monogram quetsche.

Foto: Archiv firmy, Pinterest