Advertisement

Příběh rukavic Maison Fabre stále pokračuje

/ Monika Kolářová

Francouzská značka kvalitních rukavic se necelých sto let stará o pohodlí rukou lidí po celém světě. Oblíbily si ji Grace Kelly, Dita von Teese, Nicole Kidman a stejně tak i Carrie Bradshaw v několika scénkách populárního seriálu.

Příběh značky Maison Fabre začíná v roce 1924, kdy Etienne Fabre staví ve francouzském jihozápadním městečku Millau rodinnou manufakturu přímo ve svém velkém domě. Společně se svým bratrem stříhají sami po večerech jednotlivé kousky budoucích rukavic a s pomocí dalších rodinných příslušníků je sešívají a dávají konečnou podobu.

Rukavice postupem času získávají velký ohlas, budují si prestiž a jejich výroba vyžaduje nové prostory. O několik let později se k rodinnému podniku přidává syn zakladatele Denis společně se svojí ženou Rose. Byla to právě Rose, která díky své energii cestovala po celém světě a rukavicím dělala náležitou reklamu a potřebnou propagaci. Stejně tak své nadání uplatnila při navrhování nových modelů, určených pro domy Haute Couture, čímž do řemesla přidala potřebnou jiskru, která rukavicím do té doby chyběla.

Maison Fabre

Z malého byznysu byl najednou podnik o více než třech stech zaměstnancích, kteří pracovali s tou nejkvalitnější kůží a nerozházela je ani krize započatá rokem 1970. S přelomem tisíciletí nastala další menší změna a ke kormidlu firmy se dostala již třetí generace v podobě syna Denise a Rose.

Olivier Fabre odešel ze studií žurnalistiky, aby se přidal ke svému otci a bratrovi. Právě tento krok znamenal obrovský zlom, přišly nové nápady a inovativní myšlenky. Rodinné firmě se otevřely dveře dokořán, následovala kolekce rukavic vhodná pro řízení automobilu i kolekce pro malé děti. Značka také začala spolupracovat se jmény jako je Christian Lacroix, Sonia Rykiel či Vanessa Bruno.

Maison fabre 5

Rodinná manufaktura se tak během několika desetiletí rozrostla do nevídaných rozměrů, produkuje kožené rukavice v jednoduchém a přesto velice efektním stylu. Nabízí různé barvy i odlišné materiály.

Pokud hodláte investovat do nadčasového a nestárnoucího doplňku ověřené kvality, který se s jistotou (nejen přes zimu) postará o vaše ruce, stačí navštívit pražský multibrandový butik DUSNI3, jež tento francouzský poklad nabízí.

Maison Fabre

Foto: Archiv firmy