Příběh značky Avéne: Za její začátek může kůň

/ Redakce

V malebné vesničce na jihu Francie jsou domy stavěny v kruhu podél břehů řeky Orb. Je to místo ukryté v údolí Orb, v srdci přírodního parku Haut-Languedoc, kde jsou dvě třetiny oblasti pokryty lesním porostem. A právě v této chráněné lokalitě začala historie značky Avéne.

Traduje se, že místní aristokrat Markýz de Rocozels měl koně, který měl intenzivní problémy se srstí. Byl tedy oddělen od stáda, aby ostatní nenakazil. Během pastvy pil z pramene Avéne a ve vodě se i koupal. Uplynulo několik dní a jeho srst byla znovu jemná a zářivá.

Avene village_ photo D. Cabrol

Terapeutické působení termální vody Avéne bylo však potvrzeno i lidmi a dobrá pověst se začala šířit. V Avéne tak byly postaveny první termální lázně již v roce 1764.

Dalším důležitým člověkem byl Pierre Fabre, který lázně převzal v roce 1975 a začal o léčivém prameni zjišťovat více i pomocí vědecké hydroterapie a klinických výzkumných studií. O pár let později byla založena značka Eau Thermale Avéne, která je primárně určená pro péči o citlivou pleť. Laboratoře Pierre Fabre začaly podrobně zkoumat složení termální vody a v letošním roce v ní objevily přítomnost původní, která vytváří aktivní molekuly s biologickými vlastnostmi-komplex I-modulia.

Novinkou, kterou tato značka prezentovala v krásných prostorách Francouzského Velvyslanectví, je řada XeraCalm A.D právě s tímto komplexem, která je primárně určena pro problémy extrémně suché pokožky s výskytem atopických ekzémů. Celá řada má sterilní balení, které zajistí, že při aplikaci se do tubičky nedostane vzduch a jeho obsah je tak chráněný.

V řadě XeraCalm A.D najdete tři výrobky-relipidační krém, balzám a Relipidační mycí olej určený do sprchy a do koupele. Všechny výrobky jsou bez parfemace a jsou určeny nejen dospělým, ale i dětem a kojencům. Celou řadu seženete pouze v lékárnách a to od listopadu letošního roku.

Foto: Kamila Písaříková, archiv značky Avéne