Pro showgirl, která je v každém z nás

/ Redakce

Přesně tímto dovětkem zakončil Marc Jacobs krátký dopis, kterým představil hlavní myšlenku jeho poslední kolekce pro francouzský dům Louis Vuitton. Věnoval ji všem ženám, které mu vždy byly a jsou obrovskou inspirací.

Typickým znakem přehlídkového mola se v září stal nový typ kabelky s názvem NN14, byla k vidění v mnoha podobách a s různými detaily. Jedná se sezónní variaci kultovní kabelky Noé, kterou navrhl v roce 1932 Gaston-Louis Vuitton na objednávku od výrobce šampaňského, který chtěl tašku, v níž by mohl nosit bezpečně, pohodlně a stylově pět lahví bublinek. NN14 je pouze o něco menší, minimalističtější a je dostupná ve dvou velikostech.

Kolekci Louis Vuitton jaro/léto 2014 ovšem netvoří pouze prezentované modely během zářijového týdne módy, ale je toho mnohem více. Její barevná část vypráví příběh zlaté éry Ameriky.

 „Kolekce je o svobodě – to, že si člověk může jet kam chce, je samo o sobě luxus“ komentuje Kim Jones, ředitel ateliéru pánské módy, který pracuje pod uměleckým vedením Marca Jacobse. „Oblečení by mělo vyjadřovat, že jeho nositel si dělá, co chce. Inspirací byl road trip a klasické prvky americké kultury – od módy přes hudbu po suvenýry. Také měnící se krajiny – lesy, pouště, sněhem pokryté vrcholky hor, kaktusy v poušti, které snad nikde jinde než v Americe nenajdete. Jako rádio, na kterém se střídají stanice, jak projíždíte jednotlivými státy.“

V modelech se tak mísí moderně pojatý preppy styl, prvky typické pro svobodomyslný outdoor styl i nezávislou alternativní kulturu. Vzor americké kostky byl vetknut do oboustranného hedvábí, na tričkách i botách se objevuje patchwork, batiku a novou galaxii hedvábí spatříte ve vzoru Monogram.

Kolekce nabízí mladistvé obleky pro pány, dlouhé kabáty pro dámy, zajímavě řešené šaty, šperky, ale také tašky inspirované cestováním či vyztužená hliníková pouzdra na laptop či tablet.

Foto: Archiv firmy