Proč tolik milujeme my i celebrity Starbucks?

/ Redakce

Starbucks Coffee Company pečlivě vybírá a praží nejkvalitnější kávová zrna arabica z celého světa. Filozofie společnosti je založena na profesionálním přístupu a dokonalosti poskytovaných služeb garantujících všem zákazníkům jedinečný požitek s každým šálkem kávy a to nejen v prostorách svých kaváren, ale i mimo nich. Nicméně, má skvělý marketing a ví, jak se nám dostat pod kůži.

Sama Anna Wintour si svůj den bez kávy ze Starbucksu nedokáže představit a neodkládá ho ani na módních přehlídkách. Důkazem je film Ďábel nosí Prada a google, který po zadání klíčového slova Anna Wintour with Starbucks, vyhodí stovky fotografií.

maria-sharapova-and-anna-wintour-gallery

Málokdo si dokáže představit ráno bez hrníčku plného magického odvaru z kávových bobů. Málokterý novinář včetně nás si neumí den i dlouhou noc představit bez kávy. Svou osobní závislost na kávě Starbucks jsem už přenesla i na své děti.

1

Káva je nesmírně účinná! Kofein účinkuje již po 10 minutách prvního doušku. Ranní ptáče modelka Heidi Klum to ví. Jen, aby dvě kávy nebyly moc.

heidi klum

Nebudete věřit, ale USA spotřebovává nejvíce kávy ročně! Američané konzumují 400 milionů šálků kávy za den, což je v podstatě 146 miliard šálků kávy za rok! A celebrity jim v tom rozhodně pomáhají a jdou příkladem. I Madonna navzdory svému mimořádně zdravému životnímu stylu se bez Starbucksu neobejde.

madonna

Existuje důvod, proč mnohdy káva nechutná tak dobře, jako voní. Podle vědců je to proto, že máme dva různé smysly vnímání vůní a chutí. Vůně, které vnímáme skrz nos a ty, které vnímáme skrz ústa. Káva voní podstatně lépe, když ji vnímáme skrz nos, protože sliny v ústech dokáží vůně vzhledem k chuti značně modifikovat, proto se nám zdá káva často lahodnější, když si k ní přivoníme, nežli ji vypijeme. Zpěvačce Britney Spears očividně voní dvojnásob.

britney spears

Existují různé druhy “rituálů”pití kávy! U nás je znám především italský „rituál“ pití kávy; starší a trochu složitější je rituál arabský. Nabídnutou kávu prakticky nelze odmítnout. Kávu obvykle roznáší člověk, který je obdobou našeho číšníka, má tácek a na něm šálky. Nabídne kávu, tu host vypije a pokud chce další, položí šálek na tácek dnem dolů, tedy do standardní pozice. Pokud však už další kávu nechce, položí šálek dnem vzhůru nebo na stranu. Sarah Jessica Parker kávu rozhodně nikdy neodmítne, ale v papírovém hrnku prostě chutná stylově.

simon-carter-leather-gloves-gallery

Je opravdu snadné se stát na kávě závislými. Na to, aby se člověk na kofeinu závislým stal, stačí pouhých 100 miligramů kofeinu denně! V praxi si to můžete představit pod dvěma sáčky čaje nebo třemi plechovkami Coca Coly. Jestliže přestanete pít kávu nárazově, mohlo by docházet k abstinenčním příznakům, včetně nedostatku energie, podrážděnosti a bolestem hlavy. Proto to nedělá ani zpěvačka Taylor Swift, protože při nočních koncertech potřebují být svěží.

taylor swift

Ani bývalý americký prezident kávě se zeleným logem neodolal.

f_dc_obamacoffee_140609

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com