Projekt Zástěrka se ozdobil českými šperky

/ Redakce

Projekt s názvem ZÁSTĚRKA jsme vám na Iconiq.cz již představili. Novinkou se staly dvě nové spolupráce, kdy se do projektu zapojili i čeští šperkaři.

ZÁSTĚRKA představuje současnou podobu zástěry, tak jak ji vidí čeští návrháři a designéři. V jeho rámci Kristina Netíková a Lucie Pavlásková oslovují ke spolupráci nejvýraznější reprezentanty současné české módní scény, kteří ztvárňují a realizují svůj pohled na kuchyňskou zástěru. Za více než rok trvání projektu se do něj zapojili například Denisa Nová, Monika Drápalová, Jakub Polanka, Hana Zárubová, Pavel Ivančic, Chatty, Miro Sabo, Leeda.

Zástěrka Leeda

Zástěrka Leeda

“Projekt ZÁSTĚRKA je další formou rozšíření koncepce stolování v moderním pojetí, o kterou se v Bistru snažíme. Myslíme si, že používání zástěry je pro její účelnost stále aktuální a že si tenhle kousek oděvu, právě nyní v době gastronomické renesance, zaslouží moderní interpretaci,” říká spolumajitelka DESIGN BISTRO&SHOP No. 19 a zároveň i spoluautorka projektu Kristina Netíková.

Nyní se do projektu zapojili také čeští šperkaři, jejichž zástěrky vám představujeme níže.

Přeji více společných gastro prožitků u stolu a zábavy při přípravě hostiny!” Nastassia Aleinikava

10604646_810928665665889_8688029432849098956_o

Vyznamenání pro královnu či krále kuchyně. Brož, kterou k zástěrce vytvořila Nastassia Aleinikava, je vyrobena z porcelánu a dřeva a díky ručnímu zpracování neexistují dvě stejné. V prodeji je ve dvou variantách – celá porcelánová s medailonkem z porcelánového památečního tácu a druhá s medailonkem odkazujícím k dřevěnému kuchyňskému prkýnku. Zástěrka má podobu oboustranné plátěné sukně.

Máme vás radši než borůvkový koláč” Blueberries

Jednoduchý střih zástěrky, která vznikla ve spolupráci s duem Blueberries, dává vyniknout šperku sloužícímu jako originální spona na pásek. Byl vyroben technologií 3D tisku, na který se značka specializuje. Zástěrka je v prodeji ve dvou provedeních (šedé plátno a světle modrý úplet), které lze zkombinovat s jedním ze tří různě barevných pásků a korunovat sponou ve zlaté, tmavě hnědé nebo antracitově šedé barvě.

Zástěrka v Bistro 19

Foto: Archiv projektu