Prošli jste i vy denimovou evolucí?

/ Redakce

Jsme opravdu tou osobou, za kterou se oblékáme? Přinejmenším je to zapeklitá otázka na zamyšlení. Oblečení sice může odrážet osobu, kterou chceme být, ale na konci všeho, jsme takoví, jací jsme. Džíny jsou na tom poněkud lépe. Mají svou “slavnou” dobu, kdy byly největším hitem, a mnohdy za nimi stojí i známá tvář, která tomuto kousku připsala název “ikonický”. Dokážeme se v nich vidět v budoucnosti, ale i v minulosti, tak to u džínsů prostě je. A jak jste na tom vy? Které dekády váš šatník již prozkoumal?

Zvonové s vysokým pasem

Aktuální hit číslo jedna. Sedmdesátá léta hrála do noty ženám, kterým chyběly potřebné centimetry na výšce. Ženy toužící po delších nohách by měly být na pozoru, právě tyto kalhoty jsou totiž  jejich modlou. Doplňte je o pohodlné platformy a vzdušný top!
cropped-high-waist-flare-leg-jeans-denim-bellazon

Zkrácená délka

Pokud jste zůstali věrní skinny džínsům, poté by se vám jako čerstvý vánek do šatníku mohly hodit zkrácené denimky alá Carrie Bradshaw. Zkrácená délka kalhot (ale i sukní!) ke kotníkům dokáže přidat pár centimetrů na výšce a navíc vypadá nesmírně sexy. Zkrátka jako by vypadly z šatníku evergreenové dámy Audrey Hepburn.cropped-straight-leg-who-what-wearKonkurence boyfriendů

Nedávná éra boyfriend jeansů s nižším pasem přišla po letech úzkých, téměř legínových kalhot, mnoha ženám vhod. Těmto kalhotám nelze odepřít francouzský šarm a nonšalance. Francouzky jako zdroj naší inspirace a jako správné revolucionářky začaly nosit boyfriendy na kreativní pohovory, večírky, ale i rande, aniž by ztratily svou ženskost.

Dnes už v obchodech najdeme varianty na tyto ikonické džínsy, jako girlfriendy, nebo boyfriend fitted, které se dokáží ještě více přizpůsobit potřebám dnešních žen. A nezapomeňte, k dokonalému looku vám už jen postačí pár pleťových lodiček a bílá košile. Trés chic!

low-rise-editor-pant-emanuelle-harpers-bazaar Overal

A kdo jednou začal experimentovat s boyfriend džínsy, cesta k denimovému overalu už byla velmi krátká. Možná jste začali odmítající reakcí, ovšem po nějakém čase a nespočtu celebrit, které je nosily, jste po nich začali toužit také. Dokonale padnou k sportovním a víkendovým outfitům, ke kterým se můžete vyřádit na doplňcích a crazy teniskám, které jsou k těmto overalům zajisté zcela na místě.

overalls-via-glamourPotrhané

Není snad šatník, který nepostihl Grunge styl, podle vzoru Cary Delevigne. Kalhoty s potrhanýma dírami, které mnohdy vypadají jako za pár kaček, si oblíbily nejen teenagerky, ale i ženy v “nejlepších letech” a dokázaly je přetvořit v něco úplně nového a mnohdy i elegantního!
ripped-jeans-julia-sarr-jamois

Milované a super úzké skinny

Poprvé co tyto džínsy spatřili po dlouhé odmlce světlo světa, jste možná byly mezi těmi, kdo řekli, že neexistuje žádný způsob, který by vás donutil si obléct kalhoty, které obepínají všechny části těla. Léta se vaše nohy mohly těšit pohodlí v širokých kalhotách, nebo zvonačích, ale potom přišly skinny.

Od té doby je to s nimi jako na houpačce. Někteří je milují, kdežto druzí se jim vyhýbají na kilometry daleko. Ovšem jestli patříte mezi ty, co si koupili před lety pár skinny jeansů, a dodnes je máte v šatníku, jistě to znamená láska na doživotí. Vypadají roztomile s mikinami, tunikami, ale i vzdušnými halenkami. Se skvělými kotníčkovými boty na podpatku dokáží vytvořit sofistikovaný a vybraný look, po kterém touží každá žena.

skinny-jeans-tommy-ton

Zdroj: Manrepeller.com