První žena ve vedení Dior!

/ Redakce

Nekonečná hra “škatule hejbejte se” skrz všechny přední designérské domy se začíná pomalu ale jistě ustalovat. Mnozí už si své nové kreativní ředitele vybrali, jiní nás stále ještě napínají. Do této chvíle jsme byli na vážkách, kdo nahradí Rafa Simonse v módním domu Dior. Dnes už víme, že ho nahradí vůbec první žena, Maria Grazia Chiuri!

Po famózní přehlídce couture v Paříži v červenci Christian Dior oznámil, že kreativní ředitelka italského módního domu Valentino, Maria Grazia Chiuri, převezme tvůrčí vedení francouzské maison.

Designérka přichází do módního domu Dior po téměř nekonečně dlouhé chvíli strávené bez kreativního vedení po kritickém odchodu Raf Simonse minulý rok. Je také třeba poznamenat, že Chiuri bude vůbec první ženou na místě kreativní ředitelky po téměř patriarchálních 70. letech od vzniku této fenomenální módní značky.

val_1922

Za téměř deset let byla Chiuri mnohokrát oceněna za její vynikající práci v módním domě Valentino se svým kolegou Pierpaolo Piccioli. Na její kolekci se můžeme těšit již letos na podzim! Teď již zbývá jen netrpělivě čekat, co z takovéto neobvyklé kombinace a fúze mezi italskou a francouzskou kulturou vznikne.

Zdroj: WWD