Psaníčka tohoto léta

/ Redakce

Doplňky jednoduše dotváří celkový dojem a styl nositele. Zejména pak kabelky, které jsou v dnešní době skutečnou nezbytností. Ty malinkaté se vám budou hodit na letní večírky.

Malé, lehké a jednoduché, zároveň však krásné a výrazné. Taková jsou psaníčka, která se u nás rozmohla již ve třicátých letech minulého století. Tehdy skvěle padly k odpolednímu čaji nebo na procházku. Sloužily především prakticky, majitelka v nich měla látkový kapesníček případně jiné osobní drobnosti.

I když byla psaníčka od počátku svého vzniku součástí módy, přišla doba, která je téměř z mapy smazala. Přeci jen věcí přibývalo a větší kabelky začaly malá psaníčka nahrazovat. Dnes se však opět dostávají hojně do popředí a stávají si společenskou nutností.  Proto by ani vám nemělo alespoň jedno psaníčko chybět. Ostatně na letní slavnosti či večírky jsou jako dělané.

Alexander McQueen

Sarah Burton navrhla moderní a sofistikované psaníčko s mnoha ostny a malou sponou ve tvaru lebky. Máte-li ráda trošku exotiky, zvolte k této mini kabelce kožené kalhoty a světlý top.

Alexander Mcqueen

Edie Parker

Psaníčko této značky připomínající audio kazetu s růžovým páskem skvěle vyladíte, když si na sebe vezmete růžové šaty či overal a k němu stříbrné doplňky.

Edie Parker

Anthropologie

Máte rádi hry? Umíte nastavit pravou pokerovou tvář? Pak vám jistě padne do oka esové psaníčko vybízející k šikovné hře se svým okolím. To vše samozřejmě berte s nadsázkou, psaníčko můžete ladit více do sportovního stylu, skvěle se k němu totiž hodí.

Anthropologie

Charlotte Olympia

Průsvitné psaníčko může přinést spoustu zábavy. Oblékněte si kalhoty s potiskem a bílou košili s límečkem nebo vícebarevné šaty.

Charlotte Olympia

Bao Bao Issey Miyake

Futuristický vzhled přináší tato značka. Psaníčko v hranatých tvarech s geometrickými obrazci svádí k obléknutí šatů se stejným vzorem. Nejlépe v bílé barvě.

Bao Bao Issey Miyake

Léto by mělo být plné zábavy a úsměvů na tváři. Hrajte si s vybíráním psaníček a konkrétních modelů, uvidíte, jak vás tato činnost bude bavit.

Foto: Archiv firem