Raf Simons v barvách Dioru na týdnu módy v Paříži neoslnil

/ Redakce

Týden módy v Paříži se chýlí ke konci a my se otáčíme zpět. Celý svět čekal netrpělivě na první pret-a-porter kolekci Rafa Simonse pro značku Dior.

Bohužel očekávání nebyly příliš naplněny. Módní svět, novináři, kritici i fanynky značky Dior byli vždy zvyklí na pompézní “show” extravagantního Johna Galliano. A i když víme, že Raf takový není, neuměli jsme si představit, že by to ale v případě značky Dior bylo jiné. Po zcela první přehlídce kolekce Haute Couture Rafa Simonse ve službách Dioru nás módní návrhář přesvědčil, že půjde ve stopách svého nástupce a touto kolekcí nám vyrazil dech. Bylo úžasné, s jakou krásou a noblesou tuto kolekci představil. U pret-a-porter se vrátil k základům této značky a připomenul odkaz samotného Christiana Diora. Bohužel tak trochu nudnou formou.

Celá kolekce ničím neoslňuje. Není zde žádná dominanta. Barevně nijak neoslnil, i když se o to rozhodně snažil díky metalickým prvkům nebo výrazně žluté. Dodržel ženskou siluetu, ale jeho pověstný minimalistický punc, byl až příliš minimalistický. Modely nejsou ničím oživené. Hra s pruhy na šatech zavání fádností a nedostatkem kreativity návrháře. Z celé kolekce na nás vdechl pocit, že Raf neměl své dny, že chyběla jakákoli inspirace a dokonce i chuť k samotné práci. Celé je to nějaké takové odbyté. Není to u takové značky, jako je Dior tak trochu škoda?

 

Foto: facebook.com

0 Comments

Leave a Comment